Detalj s jučerašnje utakmice Dinamo Okić - Samobor

Samoborci šesticom preskočili Okić

20. kolovoza 2018.
355 Pregleda

Nogometaši Samobora s lakoćom su preskočili prvu prepreku u ovosezonskom izdanju Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije. Na gostovanju kod okićkog Dinama slavili su uvjerljivim rezultatom 6:0!

Iako je travnjak igrališta u Okiću bio prilično neravan Samoborci su igrali vrlo kombinatorno, i pored šest postignutih pogodaka stvorili još nekoliko lijepih prilika, protiv borbene, ali kvalitetom ipak inferiorne momčadi domaćina. Samobor je poveo već u prvoj minuti nakon odličnog ubačaja Ibrahimovića, a strijelac je bio Hanachi.

Brzi pogodak malo je uspavao samoborske nogometaše pa su se domaćini ohrabrili i preko Tandarića, Martina Bašića i Kriste osmislili dva-tri opasna napada, a najbolju priliku za izjednačenje propustio je iskusni Kriste kad je izbio sam pred odličnog vratara Valentina Bišćana koji je ukrotio njegov udarac.

U 31. minuti Samoborci povisuju vodstvo zgoditkom Ibrahimovića iz neposredne blizine, pa se s rezultatom 2:0 odlazi na odmor. Drugi dio utakmice agresivnije otvaraju domaćini nastojeći smanjiti prednost Samobora, no u 64. minuti Karlo Kižlin postiže i treći pogodak za samoborske “žute”, čime je pobjednik zapravo odlučen.

Zadnjih 15-tak minuta susreta znatno fizički spremniji Samoborci potpuno slamaju domaću momčad i postižu još tri zgoditka, za konačni uvjerljivi trijumf.

Pretkolo Kupa NSZZ

DINAMO OKIĆ – SAMOBOR  0 : 6

Igralište Dinama Okić, Gledatelja: 100

Suci: Marinčević, Mužar i Aščić (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Hanachi (1′), 0:2 Ibrahimović (31′), 0:3 Kižlin (64′), 0:4 Kostanjski (76′), 0:5 Stanić (80′), 0:6 Ovčariček (87′)

DINAMO: Sablić, Vučković, Tandarić, Jusup, Kaurić (od 46′ N. Bašić), Balek, Kriste, M. Bašić, Rubinić, Pavlak (od 53′ Drešar), Jambrović

Trener: Siniša Rudar

SAMOBOR: V. Bišćan, Noršić (od 46′ Kotoraš), Regović, Severec, Maruna, Gluić (od 46′ Ovčariček), F. Bišćan (od 77′ Matijević), Hanachi (od 46′ Burilo), Kostanjski, Kižlin, Ibrahimović (od 69′ Stanić)

Trener: Siniša Mioković