Nogometaši Save iz Strmca nakon jučerašnje finalne utakmice Kupa u Kurilovcu

Sava poražena u finalu Kupa NSZZ

7. lipnja 2018.
791 Pregleda

Nogometaši Save iz Strmca poraženi su u jučer odigranoj finalnoj utakmici Kupa NSZZ od momčadi Kurilovca rezultatom 2:0. Bez obzira na poraz Sava se kao i Kurilovec plasirala u pretkolo Hrvatskog kupa.

Protivnici su jučer bili uglavnom ravnopravni, iako se Kurilovec natječe u rangu više, a pobjednik je odlučen u zadnjih 10-tak minuta susreta kad su domaćinima titulu osigurali Džaja i Hodak. Kurilovec je do vodećeg zgoditka propustio tri lijepe prilike i to Hodak u 17., Ladović u 20., te Džaja u 40. minuti, a Sava je najozbiljnije zaprijetila u 24. i 77. minuti kad su Cerovečki i Cvetković zatresli vratnicu.

U prigodnoj svečanosti nakon utakmice trofeje i medalje igračima i sucima su uručili gradonačelnik Velike Gorice Dražen Barišić, predsjednik NSZZ Nenad Črnko i povjerenik za kup natjecanje Željko Mihalj.

Finale Kupa Nogometnog saveza Zagrebačke županije

NK Kurilovec – NK Sava Strmec 2:0 (0:0)

Velika Gorica – SRC Udarnik. Gledatelja 250.

Sudac: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina). Pomoćnici: Barkić (Dugo Selo) i Benković (Zaprešić)

Strijelci: 1:0  Džaja (79′), 2:0  Hodak (88′)

KURILOVEC: Sučić, I. Čolić, Šoštarec, Čunčić, Šarić, Džaja, Celiček (od 83′ M. Čolić), Kovačić, Brajko, Ladović, Hodak (od 90′ Turkalj).

Trener: Damir Biškup.

SAVA STRMEC: Razum, Horvatinec (od 65′ Frajt), Cerovečki, Novoselec, Makarun, Kočnar (od 71′ Barišić), Šikić, Halužan, Držić, Brdarić, Cvetković.

Trener: Sven Raić.

Crveni kartoni: Makarun (38′-drugi žuti), I. Čolić (56′-drugi žuti), Halužan (po završetku-psovanje), Držić (po završetku-psovanje), Frajt (po završetku-psovanje). Udaljen: predstavnik gostiju Željko Cvetković (87′-učestali prigovori).