Prvaci I ŽNL-zapad nogometaši Zrinskog iz Farkaševca, novi članovi JNŽL (foto preuzet s facebooka NK Zrinski)

Zrinski slavi titlulu i plasman u JNŽL!

4. lipnja 2018.
1.265 Pregleda

Pobjedom u posljednjoj ovosezonskoj prvenstvenoj utakmici protiv Jaske, pred brojnim gledateljima u Širokom grmu, nogometaši Zrinskog iz Farkaševca na najljepši su način proslavili titulu prvaka I ŽNL-zapad i plasman u viši rang natjecanja, JNŽL!

Iako su Jaskanski zgoditkom kapetana Bradvića poveli veću 3. minuti iz slobodnog udarca, samo sedam minuta kasnije Zrinski je preokrenuo rezultat u svoju korist golovoma Margarina i kapetana Ištuka.

Nakon odmora kreće serija kaznenih udaraca u kojoj prvo Bradvić izjednačuje na 2:2, pa Grgečić vraća prednost domaćinima na 3:2, a zatim ponovno Bradvić trese mrežu Zrinskog za svoj hat-trick i poravnanje rezultata na 3:3.
Najbolji igrač utakmice, i najistaknutiji prvotimac Zrinskog u većem dijelu sezone, Domagoj Margarin, u 67. minuti osigurava veliko slavlje domaćinima svojim drugm pogotkom za konačnih i pobjedničkih 4:3

Po završetku susreta, Darko Povrženić, predstavnik Nogometnog saveza Zagrebačke županije, uručio je kapetanu domaće momčadi Ištuku zasluženi pehar pobjednika lige i čestitao na plasmanu u viši rang natjecanja, Jedinstvenu županijsku ligu.

Slavlje nakon utakmice započeo je direktor kluba Mario Vlahović pozdravivši najprije u ime uprave NK Zrinskog predvođene predsjednikom Robertom Kirinom, potpredsjednikom Robertom Horvatom, sportskim direktorom Ivanom Koletićem, tajnikom Krešimirom Belakom, blagajnikom Dragutinom Prešnjakom i voditeljem škole nogometa Mladenom Vlahovićem, sve nazočne goste , a posebno zamjenika gradonačelnika Samobora Željka Staneca.
Igračima je zahvalio na sezoni prepunoj ponosa, čestitao im na tituli prvaka, ali i na činjenici da su postali prava pravcata ekipa!

Posebnu zahvalu zaslužio je trener Denis Murić, čovjek koji svaku utakmicu proživljava i po nekoliko dana, i koji je cijelog sebe ugradio u ovaj naslov prvaka.

Dečkima su na kraju podijeljene posebne, klupske medalje zahvale, otkriven je banner s njihovim imenima koji će zauvijek krasiti Sportski centar u Farkaševcu, i potom ih je pozdravio i potpredsjednik kluba Robert Horvat, posebno spomenuvši Matu Vlahovića – Matu, čovjeka za kojeg se igrala ova sezona, koji je NK Zrinski i izgradio, a koji je na žalost preminuo pred sam početak sezone.

Slavlje je potrajalo do duboko u noć uz vatromet, baklje, obilje jestivih i pitkih specijaliteta, te svirku uvijek izvrsnih Mihe, Miše & Fiće.