Detalj s utakmice Mladost Petrinja - Samobor

Samobor pregažen u Petrinji, Sava potopila Polet

29. svibnja 2018.
819 Pregleda

U pretposljednjem 29. kolu IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora doživjeli su visok poraz na gostovanju u Petrinji. Domaća Mladost utrpala im je pet komada od kojih barem tri idu na dušu indolentnog čuvara mreže Kranjeca.

Samoborci su već u 6. minuti bili u rezultatskom zaostatku kad je Mladost u vodstvo, udarcem iz mrtvog kuta, doveo Matić. Zgoditku je prethodio grubi previd pomoćnog suca koji nije signalizirao da je lopta cijelim obujom prešla granicu igrališta prije nego li je Matić zastresao samoborsku mrežu. Nakon primljenog zgoditka Samoborci su zaigrali malo hrabrije i poduzetnije, te na krilima raspoloženog Ibrahimovića i hitronogog Hanachija u nekoliko navrata opasno priprijetili odličnom vrataru Mladosti Kovačeviću. Takav pristup Samoborcima se isplatio u 30. minuti kad je Ibrahimović pobjegao svom čuvaru na lijevom boku i idealno ubacio loptu pred vrata domaćina, a Bartol smireno poentirao za izjednačenje.

Međutim, samo tri minute kasnije sudac Ranogajec dosuđuje nepostojeći prekršaj za domaćine na 20-tak metara od samoborskog gola, a Krmpotić maestralnim udarcem preko živog zida na najbolji mogući način koristi taj sudački poklon i Mladost ponovo vodi.

Nakon odmora domaći trener Šeperac uvodi svježe snage i pojačava obrambene redove kako bi zaustavio nalete najraspoloženijeg Samoborca Ivana Ibrahimovića. U 63. minuti Mladost povećava vodstvo na 3:1 nakon velike pogreške vratara Kranjeca, a pet minuta kasnije slijedi konačni slom Samobora poslije još jednog sjajnog slobodnjaka Krmpotića. I u toj situaciji Kranjec je vrlo loše postavio živi zid, a nakon udarca Krmpotića ostao kao ukopan na gol liniji. Konačni rezultat postavio je mladi Gršić u 90. minuti nakon što su se igrači Mladosti prošetali kroz samoborsku obranu i omogućili mladom strijelcu laganu realizaciju.

Sve u svemu poraz Samobora svakako je previsok u odnosu na prikazanu igru, no bez obzira na sudački poguranac u ključnim trenucima susreta, pobjeda Mladosti potpuno je zaslužena.

IV NL-središte Zagreb – 29. kolo

MLADOST PETRINJA – SAMOBOR  5 : 1

Stadion NK Mladost, Gledatelja: 150

Suci: Ranogajec, Dolibašić, Rožić

Strijelci: 1:0 Matić (6′), 1:1 Bartol (30′), 2:1 Krmpotić (33′),  3:1 Jandrić (63′), 4:1 Krmpotić (68′), 5:1 Gršić (90′)

MLADOST: Kovačević, Barišić (od 87′ Antunović), Bezić, Krsnik (od 61′ Tomić), Filipović (od 46′ Krovinović), Krmpotić, Živčić, Jandrić, Špišić (od 72′ Gršić), Dolovčak, Matić (od 46′ Marović)

Trener: Joso Šeperac

SAMOBOR: Kranjec, F. Bišćan (od 66′ Kižlin), Noršić, Severec, Regović, Ovčariček (od 75′ V. Bišćan), Bartol, Aljinović, Hanachi (od 46′ Golubić), Ibrahimović, Klemenčić

Trener: Davor Orsag