Detalj s jučerašnje utakmice Samobor - Mladost Zabok

Konačno pobjeda!

25. svibnja 2018.
937 Pregleda

Tek u 13. kolu drugog dijela prvenstva IV NL-središte Zagreb nogometaši Samobora uspjeli su izboriti prvu proljetnu pobjedu, i tim super važnim trobodom, dva kola prije kraja sezone, uvećali su izglede za ostanak među četvrtoligašima. Pred sablasno praznim tribinama Gradskog stadiona, na kojima se okupilo tek 50-tak najzagriženijih ljubitelja nogometa, Samoborci su u dramatičnoj i infarktnoj završnici savladali vrlo dobru momčad Mladosti iz Zaboka, zgoditkom Tonija Aljinovića, doslovce u zadnjim trenucima utakmice.

Početak jučerašnjeg dvoboja bio je za domaćine gotovo savršen, jer su već do 18. minute imali prednost od dva pogotka. Prvo je Regović nakon ubačaja s lijeve strane krasno unutarnjim volejem pogodio mrežu Mladosti već u 5. minuti, a onda je Bartol u 18-toj povisio na 2:0 nakon  nejakog udarca s desetak metara u donji lijevi ugao protivničkih vratiju, pri čemu je zabočki vratar Tkalec vrlo slabo reagirao.

Nakon primljenih pogodaka gosti se bude i kreću agilnije u napad, a rezultat toga je smanjenje prednosti domaćina u 30. minuti, kad prizemni ubačaj s desne strane na 10-metara od Kranjecovih vratiju spremno dočekuje vižljasti Frljužec i rutinirano šalje loptu u nebranjeni ugao domaće mreže.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Mladost i smišljenim kombinacijama stvara priličnu pomutnju u samoborskoj obrani, dok domaći nogometaši ne uspijevaju zadržati loptu u nogama dulje od nekoliko sekundi, pa je nasumce ispucavaju na protivničku polovicu uzdajući se da će hitronogi Hanachi ili kapetan Aljinović uspjeti pobjeći zabočkim stoperima i zabiti još poneki zgoditak. U 55. minuti gosti dolaze do izjednačenja, nakon još jednog od nebrojenih ubačaja pred vrata Samobora, najbolje se snalazi ponovo Frljužec i matira Kranjeca.

I slijedeće minute protiču u dominaciji momčadi iz Zaboka, no samoborska obrana hrabro se bori i uz malo sreće spašava nekoliko kritičnih situacija. Petnaestak minuta prije kraja domaći se konačno oslobađaju silnog pristiska gostiju i u dva-tri navrata stvaraju izgledne prilike, no Hanachi i Aljinović brzopleto reagiraju pa nema promjene rezultata. I onda, vrhunac drame. U zadnjim trenucima susreta Kranjec degažira loptu duboko u polje Mladosti, na nju kreću Aljinović , te stoper i vratar Mladosti, koji se sudaraju u zraku, a Aljinović sretno i spretno pogađa gostujuću mrežu za veliku pobjedu!

Do kraja prvenstva preostaju još dva kola, a Samobor dolazeće nedelje gostuje u Petrinji, dok je u zadnjoj utakmici sezone domaćin Jarunu. Petrinjci trenutno imaju isti broj bodova kao i naši nogometaši, dok je Jarun već osigurao titulu viceprvaka, i plaman u III ligu. Za sad je još uvijek neizvjesno koliko će četvrtoligaša preseliti u niži rang, no po svoj prilici 13. mjesto trebalo bi jamčiti siguran ostanak. Da bi ga osvojili Samoborci moraju u preostale dvije utakmice osvojiti barem dva boda. Iskreno se nadamo da će im to poći za nogom.

IV NL-središte Zagreb – 28. kolo:

SAMOBOR – MLADOST ZABOK  3 : 2

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 50

Sudac: Čutura (Petrinja)

Strijelci: 1:0 Regović (5′), 2:0 Bartol (18′), 2:1 Frljužec (30′), 2:2 Frljužec (55′), 3:2 Aljinović (90′)

SAMOBOR: Kranjec, Bišćan, Noršić (od 57′ Kižlin), Severec, Regović, Ovčariček, Bartol, Aljinović, Ibrahimović, Golubić (od 46′ Hanachi), Klemenčić (od 67′ Voloder)

Trener: Davor Orsag

MLADOST: Tkalec, Bajs (od 46′ Bunčec), Kotarski, Vančina, Deak, Frljužec, Malarić, Hrastinski (od 67′ M. Kotarski), V. Kotarski, Belanović (od 65′ Repovečki), Kukina Šćapec (od 85′ Draganić)

Trener: Dražen Kovjanić