Samoborski košarkaški seniori i veterani u posjetu Vukovaru

21. svibnja 2018.
803 Pregleda

Seniori Samobora u prijateljskoj utakmici odigranoj u subotu u Vukovaru pobijedili su prvoligaša Borovo iz Vukovara rezultatom 101:96. u prvom poluvremenu Samoborci su krenuli u utakmicu bez respekta prema prvoligašu, pogađajući iz brzih kontranapada koš domaćina bez promašaja za vodstvo od 53:43. Početkom drugog dijela domaćini koriste umor i mali pad u igri Samoboraca te serijom trica dolaze do vodstva od 80:75. U zadnjoj četvrtini Samoborci igraju super u obrani i vrlo brzo vraćaju prednost na 10 koševa razlike što im je na kraju bilo dovoljno za zasluženu pobjedu.

Kod seniora Samobora istaknuli su se učinkovitošću Levanić-Kutni s 20, Mandalinić s 19 i junior Jelić s 18 koševa. Kod Borova najučinkovitiji je bio Kujundžić sa 21 košem.

Veterani Samobora su u prijateljskom ogledu s Vukovarcima poraženi sa 63:75. U zanimljivoj utakmici obje ekipe su se izmjenjivale u vodstvu do pred kraj treće četvrtine kada domaćini odlaze na nekoliko koševa razlike. Stečenu prednost veterani Borova uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod veterana Samobora istaknuli su se učinkovitošću Škiljan sa 16 i Klupač s 14 koševa. Kod Borova najučinkovitiji su bili Ramac s 18 i Ravkić sa 17 koševa.

Uz odigravanje prijateljskih utakmica seniora i veterana Samobora protiv seniora i veterana Borova, Samoborci su obišli i odali spomen palim braniteljima Vukovara.