Nika Jakobović viceprvakinja Europe

14. svibnja 2018.
541 Pregleda

Nika Jakobović, članica Kyokushin karate kluba Mladost Samobor i hrvatska reprezentativka na Europskom prvenstvu za juniore i seniore, održanom proteklog vikenda u poljskom gradu Wroclawu okitila se srebrom.

Nika Jakobović je u Poljsku krenula u pratnji trenera Krunoslava Terihaja i shihana Milana Garašića, na prvenstvu na kojemu je nastupilo 385 natjecatelja iz 27 europskih zemalja, u dvije kategorije: seniorskoj i juniorskoj. Nika se natjecala u borbama u kategoriji juniorki -55 kg i postala viceprvakinjom Europe. Zbog dosadašnjih rezultata bila je postavljena kao jedna od favoritkinja, te je premoćnim borbama nad predstavnicama Mađarske i Litve ušla u finale.

Zlatna medalja joj je izmaknula za malo kad je odlukom sudaca, koja nije bila jedinstvena, izgubila od poljske natjecateljice. Sve čestitke ovoj vrsnoj natjecateljici i odličnoj gimanizijalki.