“Profectusovci” pobrali medalje u Zagrebu i Kaštelima

7. svibnja 2018.
456 Pregleda

Proteklog vikenda mlađi natjecatelji Judo kluba Profectus Samobor nastupili su na dva natjecanja, u Zagrebu i Kaštelima. U zagrebačkim Dugavama, na Kupu Dugava (na naslovnoj fotografiji), Rocco Cekuš i Lena Petrinić osvojili su srebrne, a Noa Veličan brončanu medalju.

U Kaštel Starom je održan tradicionalni Memorijal Mario Zebić na kojem je nastupilo 475 natjecatelja iz 37 klubova iz 8 zemalja. Samoborski Profectus (na gornjoj fotografiji) na ovom natjecanju nastupio je s uzrastom dječaka i djevojčica do 14 godina i mlađim kadetima i svi su stigli do pobjedničkog postolja.

Hrvatska prvakinja u kategoriji do 36 kilograma Jana Cvjetko nije dopustila nikakva iznenađenja i sa sigurne tri pobjede došla je do zlatne medalje. U istom uzrastu Nikola Škalec je izgubio tek finalnu borbu od predstavnika Crne Gore i stigao do srebrne medalje, kao i Petra Turk u kategoriji djevojčica do 40 kg. Patrik Šinkovec je nakon početne pobjede izgubio polufinale od protivnika iz Bosne i Hercegovine, a u borbi za broncu pobjeđuje predstavnika Crne Gore.

U uzrastu mlađih kadetkinja Nina Cvjetko u kategoriji do 44 kg i Tena Pšeničnjak u kategoriji do 48 kg su stigle do srebrnih medalja, a Dora Hrkec u kategoriji do 57 kg osvojila je brončanu medalju.

Antonio Hrkec u uzrastu mlađih kadeta do 46 kg osvojio je srebrnu medalju, a Lovro Vitko u kategoriji preko 81 kg brončanu.