Detalj s utakmice Samobor - Ponikve

Ponikve posramile nedorasli Samobor

Nogometaši Samobora doživjeli su jučer poslijepodne pravi rezultatski debakl u prvenstvenoj utakmici protiv vodeće momčadi IV NL- središte Zagreb, Ponikvi. “Zeleni” iz zagrebačkog naselja Gajnice torpedirali su samoborski nogometni brod s čak 7 projektila, a da mladi samoborski vratar Valentino Bišćan nije bravurozno reagirao u nekoliko izglednih prilika rezultat je mogao biti i dvoznamenkast u korist gostiju.

Golobrada momčad Samobora solidno je otvorila utakmicu, no kad je u 22. minuti Azizi doveo goste u vodstvo iz slobodnog udarca, a osam minuta kasnije Bartolić povećao prednost Ponikvi na 2:0, Samoborci su naprosto potonuli.

Do kraja prvog poluvremena vodeći golgeter lige Vlado Berić s dva je zgoditka riješio pitanje pobjednika jučerašnjeg susreta, a igrači trenera Dražena Ivančevića kao grogirani boksači jedva su dočekali zvižduk suca Mihaljineca da mogu pobjeći u svlačionicu na predah.

Iako je gostujući trener Hrvoje Pipinić već početkom drugog poluvremena povukao iz igre svoje udarne igle Vladu Berića i Grgu Štimca Samobor je i dalje bio potpuno inferioran, a u svih 90 minuta domaći su stvorili samo jednu, jedinu priliku za pogodak kad je Severec nakon lijepog centaršuta glavom promašio vrata sa svega 5 metara.

Naravno, i uoči jučerašnje utakmice Ponikve su kao vodeća momčad lige bile veliki favorit, ali nadali smo se da im naši nogometaši mogu pružiti dostojan otpor. Na žalost gledali smo igru “mačke i miša” u kojoj su dečki iz Gajnica nemilosrdno tresli samoborsku mrežu, a domaći “poletarci” bili apsolutno nemoćni.

Valja pohvaliti i organiziranu navijačku skupinu “Vješala” koja je svoje ljubimce iz Gajnica glasno bodrila svo vrijeme utakmice, i pokazala da Ponikve uz trenutno najbolju momčad, imaju i najbolje “kibice” u ligi.

22. KOLO IV NL – SREDIŠTE ZAGREB

SAMOBOR – PONIKVE  0 : 7

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 150

Suci: Mihaljinec, Bedeniković, Veseljak

Strijelci: 0:1 Azizi (22′), 0:2 Bartolić (30′), 0:3 Berić (33′), 0:4 Berić (45′), 0:5 Markušić (79′), 0:6 Azizi (82′), 0:7 Pilipović (88′)

SAMOBOR: V. Bišćan, Regović, Severec, Noršić, Ovčariček (od 46′ Voloder), F. Bišćan, Ibrahimović, Aljinović (od 60′ K. Kižlin), Hanachi (od 73′ Tančak), Cvrtak (od 67′ Bartol), Klemenčić

Trener: Dražen Ivančević

PONIKVE: Orlović, Knez (od 61′ Pilipović), Ćukelj, Štimac (od 56′ Zubčić), Obšivač, Berić (od 56′ Kopun), Bartolić, Ačkar, Miklečić, Katić (od 70′ Markušić), Azizi

Trener: Hrvoje Pipinić