Rudari uvjerljivi protiv Garešnice

12. ožujka 2018.
381 Pregleda

Rukometaši Rudara u susretu protiv “fenjeraša” na prevnstvenoj ljestvici, ekipe Garešnice, ostvarili su visoku i uvjerljivu pobjedu rezultatom 35:21. Utakmica čiji se pobjednik znao i prije početka poslužila je treneru Štiboharu da pruži priliku igračima s manjom minutažom, što su simpatični gosti iz Garešnice dobro iskoristili i uspijevali držati utakmicu u koliko toliko rezultatskoj neizvjesnosti sve do 39. minute i rezultata 20:19. “Rudari” tada konačno počinju igrati obranu i serijom od 10 golova za redom odlaze na visokih i za goste nedostižnih 29:19, a do kraja susreta gosti uspijevaju još samo dva puta zatresti mrežu solidnog Žitkovića. Bila je to utakmica koja se mora odraditi i poslužila je kao priprema za nadolazeća iskušenja koja očekuju rukometaše Rudara.

U narednom, 20. kolu, Rudar gostuje kod KTC-a iz Križevaca s kojim dijeli vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici i pobjednik iz tog susreta napravit će značajan iskorak k plasmanu u Premijer ligu. Bit će to jedan od tri derbija proljetnog dijela prvenstva u kojem će se odlučivati prvak. “Rudari” bi u derbiju konačno mogli nastupiti u kompletnom sastavu što će svakako olakšati put do željenog rezultata.

Trenutno na prvenstvenoj ljestvici KTC i Rudar dijele prvu poziciju s 33 osvojena boda, a vjerni pratitelj Bjelovar s 29 osvojenih bodova čeka kiks vodećeg dvojca i priliku da se uključi u borbu za prvo mjesto.

RUDAR: F Cvetković; K. Skendrović 7, V. Runtas 4; F. Skendrović 1; M. Štajnkler 5; L. Gaća 6; M. Škiljan 1; D. Trčak; H. Tojčić; T. Brnas; D. Banjedvorec 5; A. Trčak 4; J. Žitković; M. Jurić 1; M. Trčak 1.

Utakmica KTC – Rudar igrat će se u subotu, 17. ožujka s početkom u 18 sati i 30 minuta sati.