Tri pobjede čiste kao suza

23. siječnja 2018.
452 Pregleda

Košarkaški veterani Samobora u 7. kolu Prve županijske lige pobijedili su u nedjelju na domaćem terenu ekipu Multiagrama iz Zagreba rezultatom 57:48. Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, Samoborci nastavljaju silovito i sa serijom od 12 povezanih koševa odlaze na solidnih 14 koševa prednosti koje znalački održavaju do kraja utakmice za na kraju zasluženu pobjedu. Kod Samobora briljirali su Močan s 22 i Tadžić s 13 koševa.

Kadeti Samobora u 13. kolu Druge hrvatske lige također su u nedjelju slavili. U Sportskoj dvorani Samobor svladali su momčad Velgora iz Velike Gorice rezultatom 101:36. Agresivnom obranom i brzim kontranapadima Samoborci vrlo brzo ostvaruju veliku prednost. Igrajući istim tempom do kraja utakmice uvjerljivom pobjedom trostrukom mjerom uzvraćaju Velgoru za nesretni poraz iz prvog dijela prvenstva. Kod Samoboraca istaknuli su se Roko Spaseski Baburek s 26, te Jan Matović i Roko Sedlar, oba sa po 15 koševa.

U 4. kolu Lige 2005. godište Zagrebačke županije najmlađi samoborski košarkaši u subotu su na kao domaćini uvjerljivo pobijedili ekipu Fortune II iz Zaprešića rezultatom 69:24. Već na početku utakmice Samoborci pokazuju tko je gazda u samoborskoj dvorani, te na kraja prve četvrtine ostvaruju prednost od 20:3. Tada su dobili priliku i rezervni igrači koji su također pokazali znanje i veliku želju za dokazivanjem što na kraju potkrepljuju i više nego uvjerljivom pobjedom. U pobjedi Samobora najbolji su bili Boch s 12 i Seba s 10 koševa.