Svi medaljaši ovogodišnjeg Grand Prixa Croatia

15. siječnja 2018.
Komentari isključeni
575 Pregleda

Nakon tri dana vrhunskih nadmetanja u katama i borbama na 27. Grand Prixu Croatia, održanom od 12. do 14. siječnja u Sportskoj dvorani Samobor, donosimo pregled najboljih u svim uzrasnim i težinskim kategorijama.

BORBE UČENICI:

Kategorija do 30 kilograma:

1. PATRIK MEDVE, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
2. GERGELY KOVÁCS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. JUSUF SALJIU, Omladinac
3. MATEJ GORIĆ, KK KIK

Kategorija do 34 kilograma:

1. BÁLINT FISCHER, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
2. ISMAIL ZOLOTA, KUMITE Jajce
3. ROKO CIRNSKI, SAMOBOR
3. FRAN HOST, Kastav

Kategorija do 38 kilograma:

1. ARSENIY CHERNOLYTSKYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
2. BOR ŽIBRET, KK Ljubljana
3. ZSOMBOR TÓTH, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IVAN JURIČIĆ, ĐURĐEVAC

Kategorija do 42 kilograma:

1. LUKA PEJIĆ, ENERGIJA
2. JUSUF MURTIĆ, JION PEB BIHAĆ
3. DOMINIK ŠONJE, LOTOS ZAGREB
3. ARMIN MEHIĆ, KUMITE Jajce

Kategorija do 46 kilograma:

1. NIK BOROVNIK, VELENJE
2. MIHAJLO ZRNIĆ, ENERGIJA
3. ANTE LEONTIĆ, Metković
3. SVEN STRAHIJA, GLOBUS Čakovec
Kategorija iznad 46 kilograma:
1. HASSAN SELIMOVIĆ, JION PEB BIHAĆ
2. BÁLINT BATICZ, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. DOMINIK GECAN, KK KIK
3. MILAN LEPER, ENERGIJA

 

BORBE UČENICE:

Kategorija do 32 kilograma:

1. HELENA BACKOVIC, Omladinac
2. THYIS ANTONELLI, Zebbug Karate Club
3. ESZTER TAKÁCS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. SZOFI DALNOKI, MTK BUDAPEST KARATE TEAM

Kategorija do 36 kilograma:

1. TEA SGARDELLI – LJATIFI, ZAMET
2. SUMEJA HADŽIĆ, Samuraj
3. SARA TOHOLJ, OKINAWA
3. DOROTEA IVANČIĆ, SPORTSLIFE
Kategorija do 40 kilograma:
1. TEODORA TSANEVA, Karate Club Nikon
2. CATHERINE PELYKH, sc NORVEN
3. LANA BLAGUS, GLOBUS Čakovec
3. LUCIJA ŠEGAVIĆ, Karlovac 1969

Kategorija do 44 kilograma:

1. ANĐELA STOJIĆ, ENERGIJA
2. LAURA ĆULUM, Metković
3. LANA GOLOMBOŠ, Tigar Sisak
3. ANA TERIHAJ, SAMOBOR

Kategorija iznad 44 kilograma:

1. MARIAM KNIAZIEVA, KC NIKA
2. SARA TOMIĆ, BUSHIDO
3. KARIN VAIDESLAVER, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. JOVANA DERAJIĆ, ENERGIJA

 

BORBE MLAĐI KADETI:

Kategorija do 36 kilograma:

1. ROKO BENCEK, KLENOVNIK
2. OCHERETNIUK VOLODYMYR, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. SINAN 1 PALJEVAC 1, KBV GRBAVICA
3. FARUK KADRIĆ, KUMITE Jajce

Kategorija do 41 kilograma:

1. JOVAN FATIC, Omladinac
2. NINO DONADIĆ, TAD RIJEKA
3. KINASH OLEH, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. ARSENIY CHERNOLYTSKYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION

Kategorija do 45 kilograma:

1. NIKITA GRIGORASHENKO, KC NIKA
2. LUKA BASAR, Karlovac 1969
3. DAVID MILINOVICH, OPATIJA
3. OMER MOSKOVICH, ISRAEL KARATE FEDERATION

Kategorija do 48 kilograma:

1. DAVID YANOVSKYI, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
2. LAZAR MARKOVIĆ, ENERGIJA
3. NICOLA MANZIONE, A.S.D. SHIZOKU KARATE AVELLINO
3. ERIK RAHOZENKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION

Kategorija do 52 kilograma:

1. GORGI PETROV, FUNAKOSHI GICHIN
2. IVAN TERIHAJ, SAMOBOR
3. LOVRO FARKAŠ, GLOBUS Čakovec
3. CHRISTIAN SABATINO, SHIRAI CLUB S.VALENTINO

Kategorija do 57 kilograma:

1. VLADIMIR VUKCEVIC, Omladinac
2. JOSIP SLUKIĆ, GLOBUS Čakovec
3. ALEKSANDAR KOVAČEVIĆ, ENERGIJA
3. ZOLTÁN NAGY, MTK BUDAPEST KARATE TEAM

Kategorija iznad 57 kilograma:

1. SANDRO KREŠIĆ, KK DO – Tuzla
2. TIBOR KOVAČIĆ, Međimurje
3. TIMOTEJ JORDAN, ROGAŠKA SLATINA
3. EMSUD GROŠIĆ, KS USK BIH

 

BORBE MLAĐE KADETKINJE:

Kategorija do 40 kilograma:

1. NIKA ŽERJAV, GLOBUS Čakovec
2. PIOVANO CHIARA, ASD TALARICO KARATE TEAM
3. TIA ŠKRLJAC, Tigar Sisak
3. MIA ZETICA, Mladost

Kategorija do 45 kilograma:

1. JERCA REPIČ, KRANJ
2. NEJLA ALJOVIĆ, OKINAWA
3. FABBRI GIORGIA, ASD TALARICO KARATE TEAM
3. DORA REZIĆ, ZRINSKI

Kategorija do 50 kilograma:

1. TIA MAMELEDŽIJA, TAD RIJEKA
2. ADNA BILANOVIĆ, IGMAN
3. ARINA BEZREBRA, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. SCHICCHI ALESSANDRA, ASD TALARICO KARATE TEAM

Kategorija do 55 kilograma:

1. NIKOLINA GOLOMBOŠ, Tigar Sisak
2. ZALA ŽIBRET, KK Ljubljana
3. MARIJA ČULJAK, GRUDE
3. MIA ČAČKO, KK 10. DAN

Kategorija iznad 55 kilograma:

1. ADRIANA ROSS, Kastav
2. ANA FILIPOVIĆ, GLOBUS Čakovec
3. TINA GRKOVIĆ, DALMACIJA
3. LANA LOZOVINA, DALMACIJA

 

KADETI BORBE:

Kategorija do 52 kilograma:

1. FARID AGHAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
2. PAVLE DUJAKOVIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. MARKO MIHAJLOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. DENISLAV STOYANOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM

Kategorija do 57 kilograma:

1. MAHIR DZUHO, Karate Savez Kantona Sarajevo
2. PATRIZIO ROVELLI, a.s.d. Olimpia Karate Bergamo
3. MATTEO SIMIONATO, CTR Veneto
3. JURAJ ČERNICKÝ, Slovak National Team

Kategorija do 63 kilograma:

1. MYKYTA SHYLONOSOV, sc NORVEN
2. ANDRIJA FATIC, Omladinac
3. TALE YAGUBOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ŽAN AHLIN, KRANJ

Kategorija do 70 kilograma:

1. DANIEL BAGITA, Slovak National Team
2. OFEK BERKOVICH, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. ALAN APRILOV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KRASEN NIKOLAEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM

Kategorija iznad 70 kilograma:

1. ROBERTO PETROV, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. NIKOLA ROGOZARSKI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MILÁN BILISICS, BVSC-Fighter
3. ALEKSANDAR TRIVUNOVIĆ, ENERGIJA

 

KADETKINJE BORBE:

Kategorija do 47 kilograma:

1. FIDAN DADASHOVA, Azerbaijan National Karate Federation
2. POLINA HURENKO, KC NIKA
3. BOGLARKA BIHARY, UTE
3. STAFANIYA SOBALEVA, Belarus Karate Federation

Kategorija do 54 kilograma:

1. ELIZABETA MOLNAR, Karate zveza Slovenije
2. ALEKSANDRA ILANKOVIC, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRIS KOVAČ, STUDENT
3. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino

Kategorija iznad 54 kilograma:

1. SANYA PETKOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
2. PETRA NUIĆ, KK Zanshin Split
3. MIA GRETA ZORKO, STIJENA
3. ANJA RADOVIĆ, Karate Federation of Serbia

 

JUNIORI BORBE:

Kategorija do 55 kilograma:

1. STOLE SMILKOVSKI, OLIMPIK
2. MATTEO LANDI, ASD MASTER RAPID SKF
3. ADI ASHKENAZI, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MUSEIB MAMMADOV, Azerbaijan National Karate Federation

Kategorija do 61 kilograma:

1. DAVID DE FALCO, POLIZIA DI STATO
2. BALSA MILICKOVIC, Omladinac
3. DANIIL PENKRAT, Belarus Karate Federation
3. DOMEN ZIDAR, Karate zveza Slovenije

Kategorija do 68 kilograma:

1. DEVID NHUYEN, Belarus Karate Federation
2. BOJAN BOSKOVIC, Omladinac
3. NGUYEN AN, Karate Klub Sportingbudo
3. MARKO KOSTOV, OLIMPIK

Kategorija do 76 kilograma:

1. ADI GYURIK, Slovak National Team
2. KAPDEBÓ BOTOND, BVSC-Fighter
3. ILIJA RADONJIC, Omladinac
3. TODOR RANCHEV, BULGARIAN NATIONAL TEAM

Kategorija iznad 76 kilograma:

1. TOMÁŠ KÓSA, Slovak National Team
2. IGOR VRBAN, VELIKA GORICA
3. HAMZA ČAJIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. IAN BAŽDAR, SAMOBOR

 

JUNIORKE BORBE:

Kategorija do 48 kilograma:

1. POLINA GURENKO, KC NIKA
2. ALICE ULIVI, AKS Sesto Fiorentino
3. MADINA SADIGOVA, Azerbaijan National Karate Federation
3. NATÁLIA RAJČÁNOVÁ, Slovak National Team

Kategorija do 53 kilograma:

1. BRUNORI VERONICA, ASD TALARICO KARATE TEAM
2. TEA OSTOJIĆ, Kastav
3. URŠA HABERL, Karate zveza Slovenije
3. DOROTEA RUMENJAK, IPON ZAGREB

Kategorija do 59 kilograma:

1. IVANA PEROVIC, Karate Federation of Serbia
2. ANJA MILOVANOVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. IVET GORANOVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. KIMBERLY NELTING, Luxembourg National Team

Kategorija iznad 59 kilograma:

1. MARYIA ALIAKSEYEVA, Belarus Karate Federation
2. DINA DURMIŠ, Karate Federation of Serbia
3. DINA MAHMUD, TUZLA – SINBRA
3. NINA JELŽOVÁ, Slovak National Team

 

BORBE U-21 MUŠKI:

Kategorija do 60 kilograma:

1. OLEG MELEKHIN, Belarus Karate Federation
2. ULVI GURBANOV, Azerbaijan National Karate Federation
3. ELJAN MAMMADRZAYEV, Azerbaijan National Karate Federation
3. KRISTIJAN LACKOVIĆ, IPON ZAGREB

Kategorija do 67 kilograma:

1. FERDINÁND TAMÁS, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
2. HARIS POLJO, Karate Savez Kantona Sarajevo
3. STJEPAN ŠTIMAC, STIJENA
3. ROBERTO FERRAIOLO, ASD CUS TORINO

Kategorija do 75 kilograma:

1. NIKOLA MALOVIC, Omladinac
2. PETAR ZABORSKI, MAKPETROL
3. ANTONIO DE STEFANO, A.S.D. SHIZOKU KARATE AVELLINO
3. ĽUBOŠ DŽAČOVSKÝ, Slovak National Team

Kategorija do 84 kilograma:

1. PETAR SPASENOVSKI, METALURG
2. HAMZA ČAJIĆ, ORKKA
3. AJDIN VATRIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. ALIAKSANDR KURHAN, Belarus Karate Federation

Kategorija iznad 84 kilograma:

1. ATTILA JOBA, Slovak National Team
2. MURAD HAJIZADE, Azerbaijan National Karate Federation
3. BOGDAN TRIKOŠ, Karate Federation of Serbia
3. CRISTIAN SCALMANA, FORZA E COSTANZA – Italy

 

BORBE U-21 ŽENE:

Kategorija do 50 kilograma:

1. NICOLE MURABITO, ASD CUS TORINO
2. DRAGANA MANGOVSKA, METALURG
3. ANNA PROTSENKO, UKRAINIAN KARATE FEDERATION
3. JELENA PEHAR, CROHERC

Kategorija do 55 kilograma:

1. KRISTINE VICA, SAMURAI LATVIA
2. MONIKA PENDAROVSKA, MAKPETROL
3. VICTORIA ROSEVA, BULGARIAN NATIONAL TEAM
3. BARBARA HABERL, Karate zveza Slovenije

Kategorija do 61 kilograma:

1. DELFINA TADIĆ, Neretva
2. SARA STANKO, Shotokan Grosuplje
3. HANA KUKLOVÁ, Slovak National Team
3. SILVIA CARONIA, A.s.d. Athena Club Palermo

Kategorija do 68 kilograma:

1. MARINA RADIČEVIĆ, Karate Federation of Serbia
2. DORA CZAGÁNY, MTK BUDAPEST KARATE TEAM
3. IRENA PRGA, CROHERC
3. ANGELA MOJSOVSKA, MAKPETROL

Kategorija iznad 68 kilograma:

1. MATEA – NOAH MEDIĆ, Neretva
2. TARA ROPRET, Karate Federation of Serbia
3. LINDA STASI, ASD CUS TORINO
3. MIRNESA BEKTAŠ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine

 

KATA OSOBE S POSEBNIM POTREBAMA:

Osobe u inv. kolicima (muški) (PP1)

1. IVICA VUKOVIĆ, HRVATSKA PARA KARATE REPREZENTACIJA
2. SVEN BAUM, GERMAN KARATE FEDERATION

Osobe s ment. porem (muški) (PP2)

1. NIK SEJDIJI, MON CHI
2. STIPE BARIĆ, ALFA

Slabovidni i slijepi (muški) (PP3)

1. JASMIN ĆATIĆ, NOVIGRAD
2. BOJAN NEŠKOVIĆ, EVROPA

Osobe s ment. porem (žene) (PP5)

1. INES CVETIĆ, “CENTAR” VELIKA GORICA
2. DANIELA TOPIĆ, Ronin

 

Kata – Seniori (S2)

1. BOTOND NAGY, Hungarian Karate Federation
2. RAMI SHAMILOV, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. GABRIELE PETRONI, ASD MASTER RAPID SKF
3. VLADIMIR MIJAČ, Bar

Kata – Seniorke (S3)

1. MARYIA FURSAVA, Belarus Karate Federation
2. LAURA STERCK, Hungarian Karate Federation
3. BISERKA RADULOVIC, Buducnost
3. VLATKA KIUK, SLJEME2

Kata – U 21 (muški)(YU)

1. JOVAN SIMIĆ, Karate Federation of Serbia
2. JULIAN ENRIK SMOLIGA, Slovak National Team
3. VLADIMIR MIJAČ, Bar
3. LUKA BOKARICA, PRINC1

Kata – U 21 (ženski)(XU)

1. LAURA STERCK, Hungarian Karate Federation
2. EMA BRÁZDOVÁ, Slovak National Team
3. JOVANA MARIC, Buducnost
3. MIA ROGANOVIC, Buducnost

Kata – Juniori (YJ)

1. LUKA CEROVIĆ, Karate Federation of Serbia
2. STEFAN SUVAJČEVIĆ, Karate Federation of Serbia
3. PAVOL SZOLÁR, Slovak National Team
3. CRICCO ALESSANDRO, ASD TALARICO KARATE TEAM

Kata – Juniorke (XJ)

1. SARA SOLDANO, Asd Dojo Matsumura Taranto
2. JANA VAŇUŠANIKOVÁ, Slovak National Team
3. NICOL PYZH, ISRAEL KARATE FEDERATION
3. MICHELA RIZZO, ASD ATHLON LECCE

Kata – Kadeti (YK)

1. ALISON BAUYON, GLC FIJLKAM
2. UROS SUBOTA, Karate Federation of Serbia
3. PIETRO BINOTTO, KRT CASTELFRANCO
3. ALEKSANDAR NEDELKOVSKI, METALURG

Kata – Kadetkinje (XK)

1. GEORGIANA GHEORGHITA, CSK MASTER
2. SLAVICA CRNOVČIĆ, Karate Federation of Serbia
3. JOSIPA ADŽIĆ, Reprezentacija Karate saveza Bosne i Hercegovine
3. MINA MEŠIĆ, Karate Federation of Serbia

Kata – Mlađi kadeti (YC)

1. TARIK SALKIĆ, Unsko sanski Karate savez
2. GALEOTTI THOMAS, ASD TALARICO KARATE TEAM
3. FEDERICO ARNONE, ASD MASTER RAPID SKF
3. TIMI MOČNIK, KOVINAR

Kata – Mlađe kadetkinje (XC)

1. SONIA INZOLI, CSK MASTER
2. JOVANA MANCEVSKA, FUNAKOSHI GICHIN
3. MARTINA ARSOVSKA, FUNAKOSHI GICHIN
3. MINA MEŠIĆ, Karate Federation of Serbia

Kata – Učenici (YB)

1. MARK FILEŠ, KAPTOL
2. NIK BOROVNIK, VELENJE
3. TARIK SALKIĆ, Unsko sanski Karate savez
3. LUKA BELE, KOZJANSKO in OBSOTELJE

Kata – Učenice (XB)

1. SÁRA DIANOVÁ, Sport School Karate Prievidza
2. KATIA ŠEGAVČIĆ, Hrvatski sokol Osijek
3. TEODORA TSANEVA, Karate Club Nikon
3. MARIJA BUNTESKA, FORCA

Kata – Mlađi učenici (YA)

1. KIAN HLASTEC, SEKI SV. JERNEJ
2. FRAN SELIGMAN, Hrvatski sokol Osijek
3. GREGA ZBIL, KOZJANSKO in OBSOTELJE
3. EGOR UZHUK, sc NORVEN

Kata – Mlađe Učenice (XA)

1. TEA HUDINA, BUSHIDO
2. VANESS BORISOVÁ, KK Slovsport Trnava
3. DŽENITA HASIĆ, TUZLA – SINBRA
3. TINKARA LEBEN, KRANJ

Kata – Cicibani (YD)

1. VINKO JURAJA, KOZJANSKO in OBSOTELJE
2. TARIS BEGANOVIĆ, Unsko sanski Karate savez
3. JAN KUNAK KORŠIĆ, KAPTOL
3. ALEKSA MILJATOVIĆ, SEKI SV. JERNEJ

Kata – Cicibanke (XD)

1. LANA JOVANOVIČ, VELENJE
2. MAŠA ŠTURLIĆ, Polet
3. EMA ALŠIĆ, Hrvatski sokol Osijek
3. HENA RAMIĆ, Unsko sanski Karate savez

Kata tim – Juniori (YJE)

1. SERBIA (M) TEAM 1., Karate Federation of Serbia
2. TEAM (M) VASAS SC, Vasas SC
3. TEAM (M) SLOVAKIA, Slovak National Team
3. TEAM (M) FUNAKOSHI 1, FUNAKOSHI GICHIN

Kata tim – Juniorke (XJE)

1. TEAM FEMALE FUNAKOSHI, FUNAKOSHI GICHIN
2. SERBIA (F) TEAM 1., Karate Federation of Serbia
3. TEAM (F) SLOVAKIA, Slovak National Team
3. TEAM (Ž) VUKOVAR 91, Vukovar`91

Kata tim – Mlađi kadeti (YCE)

1. TEAM (M) GLADIJATOR, GLADIJATOR
2. Y.CAD-M TEAM GLC FIJLKAM, GLC FIJLKAM
3. TEAM IPON BOYS, IPON ZAGREB
3. TEAM (M) VUKOVAR 91, Vukovar`91

Kata tim – Mlađe kadetkinje (XCE)

1. Y.CAD TEAM USKOPLJAK, USKOPLJAK
2. KRANJ TEAM GIRLS, KRANJ
3. TEAM (F) PRIEVIDZA, Sport School Karate Prievidza
3. FEMALE TEAM SLAVKO KRIVSKI TERMAL, “SLAVKO KRIVSKI-TERMAL” DARUVAR

Kata tim – Učenici (YBE)

1. GLC FIJLKAM TEAM – ZAINA 1, GLC FIJLKAM
2. TEAM IPON BOYS, IPON ZAGREB
3. TEAM (M) GLADIJATOR 2., GLADIJATOR
3. UNIJA TEŠANJ, KK Unija – Tešanj

Kata tim – Učenice (XBE)

1. FEMALE TEAM SAMOBOR (B), SAMOBOR
2. FEMALE TEAM SAMOBOR (A), SAMOBOR

Kata tim – Mlađi učenici (YAE)

1. MALE TEAM SAMOBOR 2 (A), SAMOBOR
2. MALE TEAM SAMOBOR 1 (A), SAMOBOR

Kata tim – Mlađe učenice (XAE)

1. SAMOBOR TEAM YGIRLS, SAMOBOR
2. KATA TIM, KK KIK
3. KLENOVNIK KATA TIM, KLENOVNIK
Mislav Maroević

Novinarstvom se aktivno počeo baviti 1976. u danas kultnom magazinu Svijet. Radijsku karijeru započinje 1978. godine na Radio Samoboru. Početkom devedesetih godina podiže obiteljsku tvrtku Matis, koja 2004. godine dobiva koncesiju Radio Samobora.

Komentari nisu dopušteni.