Briljantni Mandalinić “torpedirao” Maksimir

20. prosinca 2017.
522 Pregleda

Košarkaši Samobora u 11. kolu II lige Centar postigli su još jednu uvjerljivu pobjedu u gostima protiv ekipe Maksimira iz Zagreba, rezultatom 84:124!

Tako su na najbolji način zaključili  jesenski dio sezone zauzevši odlično treće mjesto iza ekipa Dubrave i Zapruđa.

Odmah na početku susreta krenuli su Samoborci brzim proigravanjima s desetak ubačenih koševa u nizu, međutim domaćini su dobrom igrom u nastavku održavali rezultatsku neizvjesnost. U zadnjoj četvrtini konačno su samoborski “risovi” čvrstom obranom i brzim kontranapadima te efektnim zakucavanjima naprosto eksplodirali ubacivši nevjerojatnih 45 koševa nasuprot samo 12 domaćih košarkaša.

U pobjedi Samoboraca briljirao je Lovro Mandalinić s 45 koševa, a odlično su ga pratlili Marko Šilobod s 18 i Mateo Gionechetti-Prahin s 14 koševa, te fenomenalni Josip Škara sa triple double učinkom od 14 koševa, 11 skokova i 13 asistencija. Kod ekipe Maksimira najučinkovitiji je bio Filip Škrinjarić s 25 koševa.