Isključenja struje 23. i 24. svibnja (22. svibnja 2019. 18:05)
Bregana u Maroku (22. svibnja 2019. 17:50)

SUCI: Muhvić, Glavurdić, Stvorić – Zagreb.
Gledatelja: 40.

KK PETAR ZRINSKI – KK SAMOBOR 68:81 (33:39)
(13:26, 20:13, 21:20, 14:22)

SAMOBOR: Lovro Mandalinić 16, Marko Šilobod 14, Bruno Levanić-Kutni 13, Bruno Srabotnak 11, Nikša Šiljezar 10, Luka Živko 7, Dario Gazić 6, Josip Škara 4, Mateo Gionechetti-Prahin, Matej Levanić. TRENER: Marin Sedlar.

Dobrom obranom i organiziranim i učinkovitim napadima Samoborci krajem prve četvrtine ostvaruju solidnu prednost od 26:13. U drugoj četvrtini preslabom obranom momčad samobora omogućuje domaćinima da se razigraju i dobiju samopouzdanje, pa početkom zadnje četvrtine dolaze do izjednačenja rezultata 59:59. To je bio signal Samoborcima na alarm i prešlo se na puno angažiraniju obranu. Presing obranom s udvajanjima po cijelom terenu izmorili su domaće igrače koji gube lopte u nizu, a samoborska ekipa učinkovito realizira seriju kontranapada za ponovno vodstvo od 15-ak koševa prednosti za mirniju završnicu, te konačnu i zasluženu pobjedu.

(fotografija preuzeta s web stranice KK Samobor)