Prvoligaški debi začinili pobjedom!

9. studenoga 2017.
805 Pregleda

U nedelju 05. studenog u SD Sutinska vrela odigrana je utakmica prvog kola 1. muške juniorske lige u kojoj je ekipa KK Podsused ugostila ekipu KK Samobor. Samoborski Risovi nastupili su oslabljeni, bez ozlijeđenog Frana Grgića te s još nedovoljno oporavljenim Lovrom Jelićem.

Od samog početka utakmice vodila se izjednačena borba za svaki koš. Samoborce je u prvoj četvrtini predvodio Marko Matijaščić postigavši u tom razdoblju igre 10 koševa. Četvrtina je završila rezultatom 16:15 za domaćine.

U drugoj četvrtini nastavlja se igra u egalu do devete minute, kad Risovi odlaze prvi put na osjetniju prednost pa poluvrijeme završava rezultatom 26:34 u našu korist samoborskih juniora. U tom dijelu utakmice naši su košarkaši odigrali odličnu obranu dozvolivši domaćinima da ubace samo 10 koševa. Kroz cijelu četvrtinu Risove je “vukao” Karlo Filipović, postigavši 8 koševa.

U trećoj četvrtini domaćini pojačavaju gas i pokušavaju smanjiti rezultat, međutim Risovi odolijevaju njihovim napadima i kontroliraju rezultat, te u jednom trenutku, u sedmoj minuti, odlaze na, do tada, najvećih 10 koševa prednosti (38:48). Međutim, domaća ekipa se ne predaje i još više pritišće nastojeći smanjiti minus, što im u zadnje dvije minute i uspijeva, pa tu četvrtinu dobivaju s 4 koša razlike. U trećem dijelu utakmice je Lovro Jelić postigao 5 koševa, ali i pohvatao dosta lopti pod koševima.

U zadnjoj četvrtini Risovi igraju punom snagom razbijajući domaćina i postižu u prve tri minute 11 koševa, ne dozvoljavajući Podsusedu da zabije niti jedan koš, pa ostvaruju najveću predost od 15 koševa. U tom periodu igre su odlično odigrali Filip Crnić Palčec i Antonio Mišić, zabivši 12 koševa i ta se razlika održala do zadnje dvije minute. Domaćin je pokušao zonskim presingom preokrenuti rezultat, međutim, Risovi su izdržali sve njihove nalete. U zadnje dvije minute, kad je pobjeda već bila osigurana, Risovi dopuštaju domaćinu da ublaži poraz pa susret završava rezultatom 65:70 za naše dečke.

Najefikasniji Samoborci u susretu protiv Podsuseda bili su Marko Matijaščić s 22, Karlo Filipović s 15 i Lovro Jelić s 11 postignutih koševa.