Detalj s utakmice Vatrogasac - Rugvica (foto preuzet s facebooka NK Vatrogasac Zdenci)

Top “ispio” Jamnicu, Sloga Suza poražena Jakovlju

30. listopada 2017.
1.115 Pregleda

U 12. kolu JNŽL nogometaši kerestinčekog TOP-a obradovali su svoje navijače domaćom pobjedom nad Jamnicom, dok je Sloga Suza iz Orešja doživjela novi poraz na gostovanju u Jakovlju.

JNŽL – 12. kolo

TOP – JAMNICA 2 : 1

Igralište SC Kerestinec, Gledatelja: 30

Sutkinja: Lucija Sakoman (Zagreb), pomoćnici: Čunović (G. Zdenčina) i Kramarić (Jaska)

Strijelci :  1:0  Buden ( 29′-11m ). 1:1 Vračević ( 54′-11m), 2:1 Pagadur  ( 57′)

TOP: Maglica 7,  Noršić 6.5, Severec 7, Jukić 7,  Krnjus 7, Buden 7, Holetić-Kralj 6, (od 46. Dizdarević 6,5), Pagadur 7 ( od 70. Levanić 6), Sekulić 6,5. (od 86. Veljačić ),  Hercigonja 6 (od 76. Mlinarić) ,Tubikanec 6 (od 65. Žitković 6)

Trener: Vinko Buden 7

JAMNICA: Zv. Peršin 6,  Grčević 6, Zelenika 5,5, Tuka 5,5 , Luketić 5,5 (od 46. Krpan 5,5), Do. Mravak 6, Patljak 6, D. Peršin 5,5 (od 72.Vidak ), Vračević 6, Mravak 6, Čefko 5,5

Trener : Mladen Penezić 5,5

Po odličnom travnjaku i vremenu dobra igra domaćeg  TOP-a i Jamnice. Početak je protekao u inicijativi Jamničana, ali kako utakmica odmiče, domaći preuzimaju igru u svoje ruke i opasno prijete gostujućem vrataru.

Tako u 29. minuti, nakon prekršaja nad Hercigonjom u kaznenom prostoru, sutkinja opravdano dosuđuje kazneni udarac , koji kapetan Buden pretvara u vodstvo od 1:0.  U posljednjoj minuti prvog dijela, Sekulić nakon prodora jedan na jedan, ne uspijeva savladati gostujućeg vratara koji skida zicer domaćem napadaču.

U drugi dio susreta domaći ulaze previše opušteno što gosti koriste u 54. minuti, i iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca, preko Vračevića izjednačavaju na 1:1. Izjednačujući gol kao da je trgnuo domaće jer ubrzo nakon odličnog prodora Dizdarevića i povratne lopte, Pagadur lijepim udarcem matira gostujućeg vratara s ivice kaznenog prostora. Bilježimo još dvije šanse domaćih ( Dizdarević), kao i nekoliko polušansi Jamnice do kraja utakmice.

Na kraju zaslužena pobjeda TOP-a nad trenutno slabijom momčadi Jamnice.

J. Miholić

Detalj s jedne utakmice u Jakovlju (foto preuzet s facebooka NK Dinamo Jakovlje)