Rudari “skinuli” KTC s trona

30. listopada 2017.
852 Pregleda

Iako oslabljeni neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca (Trčak, Brnas, Gaća), rukometaši Rudara odigrali su odličnu utakmicu i u derbiju 7. kola sigurno i zasluženo pobijedili vodeću ekipu na prvenstvenoj ljestvici, KTC iz Križevaca, rezultatom 33:30, poluvrijeme 19:16.

Gosti prikazanom igrom nisu opravdali ulogu lidera i na ovoj utakmici uspjeli su samo u početku susreta izjednačiti na 2:2, a sve ostalo proteklo je u znaku raspoloženih domaćih rukometaša. Nakon tog izjednačenja, Rudari odličnom igrom u obrani i brzim kontranapadima podižu rezultat na 11:4, a gosti djeluju nemoćno pa u samo 5 minuta koriste dva time-outa. Uspjeli su tima ipak primiriti domaći nalet pa se do kraja poluvremena igralo gol za gol, ali “rudari”, uz dvije pogreške, ispuštaju sigurno vodstvo od 19:14 i daju gostima priliku da se rezultatski približe te na odmor odu s obećavajućih 19:16.

U nastavku Rudar nastavlja s dobrom igrom iz prvog poluvremena i održava sigurno vodstvo od 4 do 5 golova razlike nedopuštajući gostima da se rezultatski približe i učine neizvjesnim pitanje pobjednika. Konačna potvrda zaslužene pobjede uslijedila je serijom od četiri pogotka u nizu pri rezultatu 28:24, pa u 54. minuti stoji 32:24 za odlične domaće rukometaše. Do kraja utakmice trener Hrvoje Štibohar daje priliku mladim igračima što gosti koriste i umanjuju visoki poraz na prihvatljivih 33:30.

Nakon 7 kola Rudari zajedno s ekipom Bjelovara drže vrh prvenstvene ljestvice s 12 osvojenih bodova.

Rudar: F. Cvetković; K. Skendrović 1; V. Runtas 3; F. Skendrović; M. Štajnkler 3; A. Barišić; M. Škiljan 1; D. Trčak 6; H. Tojčić 11 (7); T. Štajnkler 6; T. Brnas; D. Banjedvorec; E. Fresl 1; M. Trčak 1; M. Jurić; J. Žitković.

U 8. kolu “rudare” očekuje nezgodno gostovanje kod starih rivala, ekipe Ivanića.