Lari Cvjetko zlato na Europskom kadetskom kupu

30. listopada 2017.
728 Pregleda

Protekli je vikend za članove Judo kluba Profectus Samobor bio ispunjen mnogim aktivnostima.

U Kopru, u Sloveniji, održan je Europski kadetski kup na kojem je nastupilo 230 natjecatelja iz 17 europskih zemalja, a među njima i članice Profectusa, Lara Cvjetko i Lorena Štengl. Europska prvakinja u kategoriji do 57 kilograma, Lara Cvjetko, lakoćom se pobjedama protiv predstavnica Bosne i Hercegovine, Slovenije, Poljske i Italije popela se na najvišu stubu pobjedničkog postolja. Lorena Štengl u kategoriji do 70 kilograma nije imala tako dobar dan, pa je osvojila “samo” 5. mjesto i novih 20 bodova na svjetskoj kadetskoj listi.

Uza zlatnu medalju, Lara je s osvojenih novih 100 bodova preskočila predstavnice Koreje i Poljske i vratila se na 1. mjesto svjetske kadetske liste.

U Osijeku je u subotu održan međunarodni judo turnir na kojem je nastupilo više od 400 natjecatelja iz 46 klubova iz Srbije, Bosne i Hercegovine, Rumunjske, Mađarske, Češke i Hrvatske. Judo klub Profectus Samobor sudjelovao je s dječacima i djevojčicama u uzrastima do 10 i do 12 godina. U uzrastu do 10 godina Fredi Pavlović i Jakov Župančić su osvojili brončane medalje. Fredi Pavlović je u kategoriji do 42 kilograma nakon početne pobjede protiv domaćeg natjecatelja izgubio polufinalnu borbu, ali u borbi za medalju pobjeđuje protivnika iz Pušće i osvaja 3. mjesto. Jakov Župančić je u kategoriji do 34 kilograma krenuo pobjedama protiv natjecatelja iz Mađarske i Kutjeva. Polufinalnu borbu gubi, ali u repasažu pobjedom protiv mađarskog predstavnika dolazi do trećeg mjesta. U kategoriji djevojčica do 44 kilograma u uzrastu do 12 godina Lena Petrinić je s tri pobjede stigla do zlatne medalje.

Na posljetku, u povodu Svjetskog judo dana koji Judo klub Profectus Samobor slavi svake godine, u klubu je održano prigodno obilježavanje. U terminu treninga najmlađe, predškolske skupine, održan je zajednički trening roditelja s djecom. Većina je roditelja po prvi put stala na tatami i uz puno smijeha i nešto znoja, okušala se u vježbama koje njihova djeca izvode tri puta tjedno. Nakon treninga slijedila je prezentacija nekih elemenata juda, podjela diploma za sjećanje, te zajedničko druženje.