U košarkaškom derbiju Dubrava bolja od Samobora

29. listopada 2017.
615 Pregleda

Košarkaši Samobora u derbiju 2. kola II lige Centar izgubili su u gostima od ekipe zagrebačke Dubrave rezultatom 99:93.

Nakon početnih 8:0 za Dubravu Samoborci ne uspijevaju do poluvremena anulirati prednost. U obrani je curilo na sve strane tako da domaćini u poluvremenu vode 56:48.

Početkom drugog poluvremena pogodila se dobra petorka Samoboraca koja uspijeva povesti s par koševa razlike, ali potom naši, vidno umorni košarkaši pune tri minute ne postižu ni jedan pogodak pa Dubrava s desetak koševa u nizu ponovo vraća rezultatsku prednost.

Slična priča se ponovila i u nastavku utakmice kada su Samoborci pola minute prije kraja utakmice serijom od desetak koševa u nizu smanjili prednost domaćina na samo dva koša, no u zadnja dva napada izostaje i koncentracija i preciznost dok Dubravai oba napada realizira i zasluženo slavi.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Luka Živko s 26 i Lovro Mandalinić s 20 koševa , a u momčadi Dubrave najefikasniji je bio Kristijan Šutalo s 22 postignuta koša.