Tomislav Makarun (plavi dres) bio je nezadrživ za goste iz Mača (foto: sportnews)

Odlični Samoborci isprašili Gaj

29. listopada 2017.
1.489 Pregleda

U derbi utakmici 12. kola IV HNL-središte Zagreb nogometaši Samobora izvrsnom su igrom savladali drugoplasirani sastav lige Gaj iz Mača rezultatom 4:1!

Pred skromnim brojem gledatelja na Gradskom stadionu izabranici trenera Stjepana Bašića od prve su minute zagospodarili travnjakom i natjerali gostujuće nogometaše isključivo na obranu vlastitog gola. Veznjaci Samobora, Brujić, Kotarski, Držić i Kižlin odlično su kreirali igru, a obrana predvođena Mišurom, Brdarićem i Makarunom djelovala je sigurno i neprobojno.

Plod izvrsne igre Samoboraca bio je vodeći zgoditak u 27 minuti nakon genijalne akcije Držića, Brujića i strijelca Dragića. Gosti koristetrenutak neopreznosti samoborske obrane u 36 minuti, kad nakon skraćenog kornera s lijeve strane najviše u buketu igrača skače Karlo Bobinec i glavom neobranjivo šalje loptu u sami kut mreže vratara Razuma. No već do poluvremena Samobor ponovo dolazi u vodstvo zgoditkom Merlina poslije sjajne minijature kapetana Brujića.

Drugi dio susreta započinje stalnim napadima Samoboraca, i u 54 minuti odlični Marko Merlin kreće prema golu gostiju, izdržava duel s jednim obrambenim igračem i preciznim udarcem s desetak metara plasira loptu u suprotni ugao mreže nemoćnog vratara Škofa. Krasan potez mladog golgetera Samobora koji iz utakmice u utakmicu potvrđuje svoje realizatorske sposobnosti.

Konačan rezultat utakmice postavlja neumorni Bruno Držić nakon izvrsnog prodora Makaruna, kad najprije lažnjakom valja dvojicu gostujućih igrača, a potom lijepim udarcem s desetak metara trese mrežu.

Samobor je tako ponovo pokazao da je svakako najkvalitetnija momčad u ovom rangu natjecanja koja kod kuće igra izvrsno, no problem su gostovanja s kojih se naši nogometaši uglavnom vraćaju praznih ruku. Nadamo se da će trener Bašić pronaći odgovarajuću taktiku i za gostujuće utakmice jer ovojesenskim izdanjima Samoborci svakako zaslužuju ekspresni povratak među trećeligaše.

IV HNL – središtte Zagreb – 12. kolo

SAMOBOR – GAJ MAČE 4 : 1

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 50

Suci:  Alen Kos (Kutina),  Tomislav Krznarić (Kutina),  Dragoslav Iličić (Novska)

Strijelci: 1:0 Dragić (27′), 1:1 Bobinec (36′), 2:1 Merlin (45′), 3:1 Merlin (54′), 4:1 Držić (65′)

SAMOBOR: Razum, Martinko, Makarun, Brdarić, Mišura, Kižlin, Držić (od 90′ Bišćan), Kotarski, Merlin (od 75′ Aljinović), Brujić, Dragić (od 87′ Ibrahimović)

Trener: Stjepan Bašić

GAJ MAČE: Škof, Čavala (od 73′ Kipa), Kralj, Krpanec (od 46′ Blagec), Kuharić, Vujica, Bobinec, Kreber, Oraić, Ščuric, Martinić

Trener: Željko Deak

Rezultati ostalih utakmica 12. kola IV HNL-središte Zagreb

SLUNJ – JARUN 0 : 2 (Hercigonja, Tadić)

DINAMO (OO) – MLADOST (Z) 5 : 2 (Celiček 2, Borković, Ostojić, Brebrić / Bunčec, Krajačić)

ZELINA – GRADIĆI 3 : 1 (Mačković, Saez, Ovčar / Hajduk)

KARLOVAC 1919 – STUPNIK 7 : 1 (Hudorović 3, Štefančić 2, Veselić, Pausić / Kovačić)

SAVSKI MAROF – SAVA STRMEC 3 : 3 (Pasarić-Delić 2, Mlinarić / Trgovčević, Kostanjski, Cvetković)

PONIKVE – POLET (B) 3 : 0 (Azizi 2, Zubčić)

CROATIA (H) – MLADOST (P) 0 : 1 (Marjanović)