15 samoborskih gimnastičarki odlazi na državno prvenstvo

27. listopada 2017.
1.327 Pregleda

Posljednje kvalifikacijsko kolo za odlazak na Završnicu kupa Hrvatske, održano je 22. listopada u Nacionalnom gimnastičkom centru Aton. Samoborske gimnastičarke osvojile su u Nedelišću ukupno 7 medalja: 5 zlata i 2 srebra.

Marija Sara Mihelić osvojila je pojedinačno zlato u kategoriji seniorki B programa.

Njezina mlađa sestra, Ema Mihelić također je osvojila zlato, ali u konkurenciji juniorki B. Srebrom se okitila Sara Kormoš. Ekipa u sastavu: Lorena Bartaković, Dora Jurković, Sara Kormoš i Ema Mihelić ponovno je bila najbolja i osvojila je zasluženo 1. mjesto.

U C programu mlađe kadetkinje ponovno osvajaju 1. mjesto. Ekipa je ovoga puta bila u sastavu: Lora Jaklenec, Korina Petrović, Elena Vlahović, Eva Prčić, Mia Bajan i Jelena Kruhan. Jelena Kruhan pojedinačno je osvojila 2. mjesto. Najbolja među kadetkinjama C bila je Leire Golubić.

Nakon 4 kvalifikacijska kola na završnicu Kupa Hrvatske, koja će se održati od 3. do 5. studenog, također u Nacionalnom gimnastičkom centru, plasirale su se: u C programu Lora Jaklenec, Korina Petrović, Marta Jelić, Elena Vlahović, Mia Bajan, Jelena Kruhan, Leire Golubić i Ema Kristina Šprljan, a u B programu: Rebecca Kenda, Maja Lehpamer, Dora Jurković, Lorena Bartaković, Sara Kormoš te Ema i Marija Sara Mihelić.