Samoborci poraženi u Gradićima, Sava bolja od Karlovca

Nogometaši Samobora ostali su praznih ruku na prvenstvenom gostovanju u Gradićima u 11. kolu IV HNL-središte Zagreb, doživjevši poraz od istoimenog domaćeg sastava rezultatom 3:2.

Domaćini su poveli već u 8. minuti pogotkom Igora Hajduka, a u 38. minuti uspio je izjednačiti Marko Merlin. Nakon odmora Gradići ponovo dolaze u vodstvo drugim zgoditkom Hajduka, da bi u 73. minuti svoj drugi zgoditak za novo izjednačenje postigao Merlin. Na žalost samoborska obrana još je jednom kapitulirala i to u 83. minuti kad je mrežu Kovačića zatresao Ivan Matanović, a do zadnjeg sučevog zvižduka rezultat se više nije mijenjao. Gradići su pobjedom ostali trećeplasirana momčad lige, dok je Samobor s 4. pao na 5. mjesto, s 8 bodova zaostatka za vodećim Ponikvama.

Sava je na svojoj Lazini uknjižila sva tri boda protiv ekipe Karlovca 1919. Strmčane je u vodstvo doveo Marko Cerovečki u 56. minuti, no četiri minute prije kraja dvoboja Nikola Vucelić pogodio je za izjednačenje. Međutim, u zadnjim trenucima utakmice za veliku radost domaćih navijača pobrinuo se Luka Filipović, i bodovi su ostali u Strmcu.