Sedam novih medalja samoborskih gimnastičaki

17. listopada 2017.
591 Pregleda

Samoborske gimnastičarke osvojile su 7 medalja u 3. kolu Kupa Hrvatske održanom u subotu u dvorani Zagrebačkog tjelovježbenog društva Hrvatski sokol u Zagrebu. Ekipnu zlatnu medalju osvojile su juniorke B programa u sastavu: Sara Kormoš, Ema Mihelić, Lorena Bartaković i Dora Jurković. Pojedinačno najbolja bila je Sara Kormoš, a broncu je osvojila Ema Mihelić. Rebecca Kenda je u potpunosti svladala elemente zadane u kategoriji kadetkinja B te je s maksimalnim polaznim ocjenama osvojila još jedno zlato.

I mlađe kadetkinje C nastavile su svoj zlatni niz. Ponovno je najbolja bila ekipa u sastavu: Jelena Kruhan, Mia Bajan, Lora Jaklenec, Elena Vlahović, Korina Petrović i Marta Jelić. Kao pojedinka nastupila je Eva Prčić. Jelena Kruhan osvojila je i pojedinačno zlato, a Mia Bajan broncu.

U kategoriji mlađih juniorki B nastupale su Maja Lehpamer koja je bila četvrta i Barbara Jelić kojoj je pripalo peto mjesto. Leire Golubić bila je četvrta u kategoriji kadetkinja C, Nola Lucarić sedma i Lucija Mučnjak devetnaesta. U kategoriji mlađih juniorki nastupale su Ema Kristina Šprljan (9. mjesto), Ema Babić (21. mjesto) i Laura Petrović (25. mjesto).

Na natjecanju su ih pratile trenerice Jelena Pađan, Tea Lagančić i Martina Bublić te trener Bojan Šinkovec. Marija Sara Mihelić bila je sutkinja na ručama.

Dolazeće nedjelje u Nacionalnom gimnastičkom centru Aton u Nedelišću održat će se zadnje kolo Kupa Hrvatske. Gimnastičarke koje se još nisu plasirale imaju posljednju priliku za plasman na završnicu Kupa, koja će se održati početkom studenog.