Utakmica puna preokreta

13. listopada 2017.
90 Pregleda

Košarkaši Samobora sinoć su u prijateljskoj utakmici na domaćem terenu pobijedili ekipu Zapada iz Zagreba rezultatom 78:69. Utakmicu je obilježilo dosta preokreta, od odličnog početka Samoboraca i prednost od 15:1 u osmoj minuti susreta, do nevjerojatanog pada u igri kad razigrani gosti do devete minute drugog poluvremena ostvaruju najveću prednost na utakmici od 13 koševa razlike, 54:41. U zadnjoj četvrtini konačno se poklopila odlična petorka Samobora koja je doslovno samljela suparnike, ponajprije čvrstom obranom i brzim i atraktivnim kontranapadima za zasluženu pobjedu.

Kod Samobora istaknuli su se Lovro Mandalinić s 13, te Niko Gril i Bruno Levanić sa po 12 koševa, a vrlo dobar je bio i Marko Šilobod s 11 ubačaja.

Pred nama je i bogat košarkaški vikend. Mlađi kadeti Samobora u 1. će kolu Županijske lige u nedjelju u 11.20 igrati protiv Jaske. Nakon njih kadetkinje Košarkaškog kluba Samobor u 13.20 odmjerit će snage s košarkašicama Trešnjevke 2009., u 3 . kolu Druge hrvatske lige. U 15.20 sastat će se u kvalifikacijskoj utakmici za popunu Prve hrvatske lige juniori Samobora i Ogulina, a u 17.20 u 3. kolu Druge hrvatske kadetske lige igrat će Samobor i Vern. Sve utakmice igraju se u Sportskoj dvorani Samobor.