Rudari tek u završnici osigurali pobjedu

3. listopada 2017.
655 Pregleda

Rukometaši Rudara teže su od očekivanog došli do nove pobjede (28:24) u 3. kolu Prve hrvatske lige – sjever. Mlada ekipa PPD-a Zagreb II predstavila se u subotu u Rudama u odličnom izdanju držeći vodstvo u svojim rukama sve do 48. minute, a u tome su im u mnogome pomogli i domaći igrači s velikim brojem tehničkih pogrešaka.

Gosti iz Zagreba imali su rezultatsku prednost od prve minute koja je tijekom utakmice iznosila najviše tri pogotka razlike, ali uporni domaćini nisu im dopuštali da ostvare značajniju prednost te su u završnicu utakmice uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. “Rudari” su dosta griješili, pogađali stative, promašivali sedmerce, a sve to unijelo je nervozu u njihove redove. Izostao je i vratarski doprinos, pa su gosti pametnom igrom održavali svoju rezultatsku prednost.

Zadnje vodstvo na utakmici gosti su imali pri rezultatu 21:20 nakon čega slijedi 10 furioznih minuta u kojima “rudari” agresivnom obranom i sigurnom realizacijom rade seriju 6:0 i u 58. minuti na semaforu svijetli za goste nedostižnih 26:21. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske neizvjesnosti oko konačnog pobjednika, pa obje ekipe postižu po nekoliko pogodaka za konačnih 28:24.

“Rudari” su novom pobjedom i s nova dva osvojena boda zajedno s ekipama Bjelovara i KTC-a zadržali vrh prvenstvene ljestvice.

RUDAR: F. Cvetković; V. Runtas 2; F. Skendrović 4; M. Štajnkler; M. Škiljan 1; L. Gaća; D. Trčak 4; H. Tojčić 10 (2); T. Štajnkler 1; A. Guliš; T. Brnas 6; D. Banjedvorec; J. Runtas; E. Fresl; M. Jurić; M. Trčak.

U narednom, 4. kolu “rudari” gostuju na “vrućem” terenu u Virovitici kod novaka u ligi, koji je u 3. kolu na gostovanju u Đakovu ostvario uvjerljivu pobjedu nad istoimenim domaćinom rezultatom 32:25. Utakmica Viro Virovitica – Rudar igra se u subotu, 7. listopada, s početkom u 19 sati.