Strjački znalački torpedirao Zelinu

10. rujna 2017.
1.038 Pregleda

Izvrsnom igrom, posebiceu drugom poluvremenu, jučer su nogometaši Samobora u 4. kolu IV HNL-središte “isprašili” Zelinu, rezultatom 4:0!

Nakon vrlo izjednačenog prvog dijela igre u kojem nijedna momčad nije stvorila ozbiljniju priliku za pogodak, u drugih 45 minuta krenuo je samoborski “uragan” protiv kojeg vrlo dobra gostujuća ekipa nije mogla ništa.

Mrežu Zeline načeo je školskim zgoditkom na dodavanje Strjačkog agilini i rastrčani Franjo Kotarski u 53. minuti. Gosti su nakon toga pokušavali izjednačiti no sve njihove akcije odlično su razgrađivali izuzetno raspoloženi stoperi Mišura i Brdarić, te bočni igrači Makarun i Šimić. A onda je u 80. minuti krenuo show Antuna Strjačkog. Šimić ga je dugom loptom uposlio na sredini igrališa, a Strjački je poput vihora pojurio prema gostujućim vratima i potom krasnim udarcem punom nogom zakucao loptu u mrežu vratara Jurić Barea s ruba kaznenog prostora. Samo dvije minute kasnije ponovo je Strjački u glavnoj ulozi i na dodavanje Brujića maestralnim lob udarcem postiže svoj drugi pogodak. Priču je dovršio Merlin u 87. minuti uguravši loptu u mrežu Zeline s par metara nakon idealnog dodavanja Strjačkog.

Trener Bašić u ovoj je utakmici napadača Bdrarića prekomadirao u obrambene redove, na poziciju stopera, a to se pokazalo sjajnim rješenjem, jer su Mišura i Bdrarić u paru bili naprosto neprelazni za gostujuće napadače. U odličnoj momčadi domaćina svi igrači za jučerašnje izdanje zaslužuju visoke ocjene, i ukoliko tako nastave u slijedećim utakmicama, Samobor će svakako biti najozbiljniji kandidat za osvajanje titule prvaka.

IV HNL – SREDIŠTE ZAGREB – 4. KOLO

SAMOBOR – ZELINA 4 : 0

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 70

Suci: Kožar, Sokolić i Filko

Strijelci: 1:0 Kotarski (53′), 2:0 Strjački (80′), 3:0 Strjački (82′), 4:0 Merlin (87′)

SAMOBOR: Kovačić, Držić (od 89′ Kižlin), Makarun, Brdarić, Mišura, Martinko (od 86′ Merlin), Ibrahimović (od 46′ Dragić), Kotarski (od 85′ Bejdić), Strjački, Brujić, Aljinović (od 46′ Šimić)

Trener: Stjepan Bašić

ZELINA: Jurić-Bare, Adžemović (od 68′ Zubić), Medverec, Prošić (od 46′ Mikulinec), Eterović, Konjević, Posavec, Ovčar, Zmazek (od 46′ Pajač), Palčić, Gavrić

0

Prvenstvena utrka nastavlja se već u srijedu 12. rujna kad je na rasporedu 5. kolo a sastaju se od 17 sati: