Poraz na oproštaju od III lige

4. lipnja 2017.
1.841 Pregleda

Nogometaši Samobora u zadnjem su kolu III HNL-zapad poraženi na domaćem travnjaku od zagrebačkog HAŠK-a rezultatom 1:2, i na kraju prvenstva kao pretposljednji na tablici ispadaju u IV ligu!

Oproštaj od trećeligaškog društva igrači trenera Stjepana Bašića mogli su i uljepšati svojim malobrojim navijačima, no vrlo sparno vrijeme i očiti nedostatak bilo kakve motivacije većine prvotimaca da osvoje bodove, rezultirali su još jednim, tužnim porazom.

Samobor je, doduše, poveo u 12. minuti zgoditkom Aljinovića na ubačaj Tomića, ali samo dvije minute kasnije domaća obrana posve zaboravlja na Sekulića koji se u sprintu, neometan sjurio prema vrataru Tvrtkoviću, i prizemnim udarcem izjednačio rezultat.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nešto življu igru s obje strane, ali s puno početničkih pogrešaka u dodavanjima, i bez izglednijih prilika za pogotke. Utakmica je riješena u 72. minuti kad je nakon ubačaja iz kuta u šesnaestercu Samobora najviše skočio Krajačić i s 10-tak metara neobranjivo glavom zakucao loptu u mrežu domaćina.

Da su nogometaši Samobora u zadnje dvije prvenstvene utakmice uspjeli pobijediti ostali bi trećeligaši s obzirom na rezultate ostalih ekipa koje su bile u ugroženoj zoni, a ovako ćemo od jeseni na Gradskom stadionu gledati četvrtoligaški nogomet.

Prvak je Vinogradar koji će i iduće sezone igrati u III ligi budući da nisu tražili licencu za viši rang, a novi drugoligaš je drugoplasirana momčad prvenstva, zagrebačka Kustošija.

Najbolji golgeter lige je napadač posljednje plasiranog Stupnika Filip Soldo, za kojeg će se sasvim sigurno, ljetos otimati mnogi klubovi.