Karate klub Samobor najbolji u Zagrebačkoj županiji!

29. svibnja 2017.
Komentari isključeni
2.037 Pregleda

Karate savez Zagrebačke županije i Karate klub Jastreb iz Jastrebarskog, u nedjelju 28.svibnja, organizirali su Županijsko prvenstvo u karateu za uzrast od 6 do 21 godine starosti.

Natjecanje se održalo u sportskoj dvorani srednje škole Jastrebarsko, a okupilo je 240 mladih sportašica i sportaša iz 8 klubova koji su bili podijeljeni u šest uzrasnih kategorija: cicibani i cicibanke (6-7 godina); mlađi učenici i učenice (8-9 godina); učenici i učenice (10-11 godina), mlađi kadeti i kadetkinje ( 12-13 godina); kadeti i kadetkinje (14-16 godina), juniori i juniorke (16-18 godina) te mlađi seniori i seniorke (18-21 godinu).

Karate klub Samobor bio je i ove godine nadmoćno najuspješniji klub sa ukupno osvojenih 49 medalja ( 18 zlatnih, 13 srebrnih, 18 brončanih) koji su i ovog puta pokazali širinu kvalitete te razvijenost svog kluba, kako u katama tako i borbama.

Ova razina natjecanja još jednom je pokazala da je karate u Zagrebačkoj županiji na vrlo visokoj razini pa nije nimalo čudno što klubovi iz ove županije visoko kotiraju u hrvatskom karate sportu te participiraju u razdiobi najviših plasmana na svim nivoima natjecanja, kako na državnom tako i na svjetskim i europskim prvenstvima.

U redovima Karate kluba Samobor u Jatrebarskom najuspješniji su bili Iskra Majsec u ženskom dijelu natjecanja s osvojena dva pojedinačna zlata (kate) i jednim zlatom sa svojim kata timom te Dino Šimunec u muškom dijelu sa osvojene tri zlatne i jednom brončanom pojedinačnom medaljom ( dvije u borbama i dvije u katama). Njih dvoje su ujedno i najuspješniji natjecatelji ovog županijskog prvenstva.

Posebno još treba spomenuti Luciju Gečević i Magdalenu Šuflaj koje su osvojili dva zlatna odličja.

REZULTATI U KATAMA :
Nina Šunjić- 1. mjesto cicibanke
Patrik Peld- 1. mjesto ml. učenici
Antonijo Bašić- 2. mjesto ml. učenici
Luka Lučić- 3. mjesto ml. učenici
Karla Mandić- 1. mjesto ml. učenice
Tia Blažević- 3. mjesto ml. učenice
Roko Čuljak- 3. mjesto učenici
Iskra Majsec- 1. mjesto učenice
Iskra Majsec- 1. mjesto ml. kadetkinje
Marija Čuljak- 2. mjesto učenice
Mia Fauković- 3. mjesto učenice
Eva Novak- 3. mjesto učenice
Dino Šimunec- 1. mjesto ml. kadeti
Dino Šimunec- 3. mjesto kadeti
Dario Szel- 2. mjesto ml. kadeti
Dario Szel- 3. mjesto kadeti
Nika Jelen- 1. mjesto kadetkinje
Nika Jelen- 2. mjesto juniorke
Lucija Lucić- 3. mjesto kadetkinje
Lucija Lucić- 3. mjesto juniorke
Lucija Gečević- 1. mjesto juniorke
Lucija Gečević- 1. mjesto ml. seniorke

EKIPNO
Ml. učenice (Mandić, Blažević, Šunjić)- 1. mjesto
Ml. učenici (Peld, Bašić, Kos)- 3. mjesto
Učenici (Vuksanović, Mešin, Čuljak)- 2. mjesto
Učenice (Majsec, Krvavica, Čuljak)- 1. mjesto
Učenice (Blažević, Mandić, Szel)- 2. mjesto
Učenice (Dragozet, Novak, Fauković)- 3. mjesto

REZULTATI U BORBAMA :

Vita Sambunjak- 2. mjesto učenice +44kg
Ana Terihaj- 3. mjesto učenice -40kg
Vid Kralj Radulović- 3. mjesto učenici +46kg
Neno Filipić – 3. mjesto učenici +46kg
Borna Šunjić – 2- mjesto učenici -34kg
Dino Šimunec – 1. mjesto ml.kadeti -48kg
Dino Šimunec – 1- mjesto kadeti -52kg
Dario Szel- 1. mjesto ml.kadeti -52kg
Dario Szel – 2. mjesto kadeti -52kg
Ivan Terihaj- 2. mjesto ml. kadeti -45kg
Mislav Blažeković – 3. mjesto kadeti -52kg
Mislav Blažeković – 2. mjesto juniori -55kg
Magdalena Šuflaj – 1. mjesto kadetkinje -54kg
Magdalena Šuflaj – 1. mjesto juniorke -53kg
Ian Baždar – 1. mjesto juniori +76kg
Ian Baždar – 3. mjesto ml. seniori -84kg
Leonard Šogorić- 3. mjesto juniori +76kg
Leonard Šogorić – 2. mjesto ml. seniori -84kg
Paula Šogorić – 1. mjesto kadetkinje +54kg
Paula Šogorić – 2. mjesto juniorke +59kg
Jurica Runtas- 2. mjesto kadeti +70kg
Jurica Runtas – 3. mjesto juniori -68kg

Anja Franić - Modrić

Diplomirala novinarstvo na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu. Novinarstvom se počela baviti 2002.godine, honorarno radeći za mjesečnik "Naš Samobor" te magazin Reader' s Digest. Za Radio Samobor radi od 2008. godine.

Komentari nisu dopušteni.