Stoje s lijeva: Krunoslav Hofer, Ljiljana Buneta Jurić, Matija Kuhar, Fabian Kušić, Marin Delišimović, Petar Karlo Lucević, Fran Suban, David Mapilele, Valentino Grgečić, Mihael Trčak Kleče s lijeva: Gabrijel Bartolić, Adrian Ćosić, Vito Glivetić, Tomislav Grgečić, Janko Načkar, Matija Runtas, Jan Škreb, Ivan Lucević, Emanuel Šima Jurić, Ivan Garašić

Mlađi kadeti Rudara četvrti u Hrvatskoj!

23. svibnja 2017.
1.208 Pregleda

U posljednjim utakmicama četvrtog dana završnice Prvenstva Hrvatske za mlađe kadete, dječake rođene 2002. godine i mlađe u Umagu, bodreni srčanim navijanjem roditelja, vidno izmoreni Rudari poraženi su u poluzavršnici od vršnjaka iz Dugog Sela, a potom u izravnoj borbi za treće mjesto uz čak osam udaraca u vratnicu izgubili od igrača Trogira izvođenjem sedmeraca 16:17, osvojivši četvrto mjesto u Hrvatskoj.

Kapetan Janko Načkar koji se nekoliko dana prije završnice vratio u igru nakon više od tri mjeseca izbivanja zbog ozbiljne ozljede noge,  dao je ogroman doprinos u prve četiri utakmice završnice.

Valja napomenuti kako je RK Rudar poslao čak sedmoricu mlađih igrača iz 2004. godišta koji su zajedno odigrali gotovo dvije utakmice ravnopravno se noseći s daleko jačim protivnicima RK Bjelovar, RK PPD Zagreb, MRK Dugo Selo i RK Trogir.

Ovogodišnje igre koje su Rudari pružili na završnici prvenstva Hrvatske još jedan su dokaz izvrsnosti kojom RK Rudar plijeni pozornost sportskih djelatnika i  rukometnih zaljubljenika u Hrvatskoj.

Doček mladih Rudara na domaćem parketu Rude Arene

ZAVRŠNICA:
RK Rudar – MRK Trogir 16:17 (6:7, 15:15)

Zanimljiv je susret odigran se za treće mjesto. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u kojemu se Trogir u tri navrata odvojio na +2,  borbeni rukometaši Rudara svaki put su sustizali rezultat. Minutu prije kraja poluvremena Janko Načkar zabio je za 6:6, ali Mijo Buličić donosi Trogiru minimalnu prednost na poluvremenu. Drugo poluvrijeme bolje je počelo za Trogir koji je poveo sa 9:6, ali super borbeni rukometaši Rudara nisu se predavali do zadnjeg sučevog zvižduka. Marljivo su sustizali rezultatski zaostatak i to učinili preko Marina Delišimunovića 15 sekundi prije kraja. Trogiru je pripao zadnji napad, ali nisu ga iskoristili pa se još jednom pobjednik tražio u izvođenju sedmeraca. U toj lutriji spretniji su bili Trogirani koji su zabili dva i slavili s ukupnih 17:16. Po tri gola kod Trogira postigli su Buličić, Josip Berket i Dino Hrnjić. Prvo ime Rudara bio je Fabian Kušić sa šest pogodaka.

Detalj s utakmice Rudar – Trogir

POLUZAVRŠNICA:
MRK Dugo Selo – RK Rudar 25:11 (11:6)

Dugo Selo je nastavilo dominantno pobjeđivati i u polufinalnom susretu protiv Rudara. Neizvjesno je bilo kroz prvih deset minuta, a onda je utakmica krenula samo u jednom smjeru , k uvjerljivoj pobjedi Dugog Sela i plasmanu u finale. Rudar je imao samo početno vodstvo od 1:0 i 2:1, a nakon serije od tri pogotka kojom su poveli s 4:2 rukometaši Dugog Sela nisu se više osvrtali. U 18. minuti Fabijan Grubišić je svojim petim pogotkom donio svojoj momčadi +5 i miran odlazak na odmor. Drugo poluvrijeme otvorili su serijom od pet pogodaka, podigli prednost na +10, a oba trenera dali su u tim trenucima priliku svim igračima da zaigraju u ovom polufinalu jer je bilo jasno da će Dugo Selo izaći kao pobjednik. Kod Dugog Sela Dominik Čičak i Grubišić su brojali do pet, a po dva su za Rudar upisali David Mapilele i Adrian Ćosić.