Rudar na pragu ostanka u Premijer ligi

22. svibnja 2017.
1.180 Pregleda

U 7. kolu Premijer lige za ostanak Rudari su sinoć ugostili posljednjeplasiranu momčad Ribole i ostvarili vrijednu pobjedu od 34:27, sačuvavši minimalne izglede za ostanak u društvu najboljih. Odlučujuča utakmica protiv ekipe Metalca, izravnog suparnika za ostanak u ligi, igra se već dolazeće subote, 27. svibnja, u poznatoj dvorani “Kutija šibica” na zagrebačkoj Trešnjevci s početkom u 18 sati i 30 minuta. Rudari su uvjereni kako će uz podršku vjernih navijača, upornošću i čvrstinom do zadnjeg trenutka natjecanja dati sve od sebe i prošlogodišnji povijesni uspjeh kluba proslaviti na najbolji način.

Poraz od Rudara gotovo je sigurno udaljio Ribolu Kaštelu od ostanka u Premijer ligi. U sedmom kolu Rudar ih je porazio i tri kola prije kraja pobjegao na 19 bodova dok je Ribola Kaštela ostala na 14. Metalac je s druge strane na pragu da se spasi od ispadanja jer ima 21 bod koji ga drži izvan zone ispadanja.

U susretu Rudara i Ribole bolje je otvorila domaća momčad, no Kaštelani su okrenuli i u 14. minuti preko Marina Jelinića poveli sa 7:5. Vodstvo su čuvali do 22. minute kada braća Trčak dovode Rudar natrag u vodstvo koje, pokazat će se kasnije, do kraja utakmice više neće ispuštati. Do poluvremena su uspjeli prednost povećati na +4, a nakon 19 minuta igre u nastavku Sandro Šujster pogađa za 29:22 i najveće vodstvo Rudara u ovom susretu. Tada je bilo jasno da važni bodovi iz ovog susreta ostaju u Rudama i da Ribola Kaštela nema nikakve šanse za preokret. Andrej Trčak s devet pogodaka bio je najraspoloženiji igrač Rudara. Isti broj golova za Ribolu je dao Jelinić, a vratari Pepur i Galić skupili su 13 obrana.