Detalj s jedne utakmice na Lazini (foto preuzet s portala najsport)

Sava junački pala protiv Gorice

11. svibnja 2017.
251 Pregleda

Odličnu utakmicu odigrali su jučer nogometaši četvrtoligaša Save iz Strmca protiv drugoligaške ekipe HNK Gorica u polufinalu Kupa NSZZ. Bili su na pragu velikog iznenađenja i plasmana u finale, no nakon izvođenja kaznenih udaraca radovali su se gosti iz Velike Gorice.

Savin trener Davor Orsag izvrsno je pripremio svoje igrače za dvoboj s papirnatim favoritom, pa su Strmčani veći dio susreta ravnopravno parirali jednoj od vodećih momčadi II HNL, koja je na Lazinu stigla s najjačom mogućom postavom.

Nakon prvog poluvremena u kojem se mreže nisu tresle, erupciju oduševljenja među tristotinjak glasnih domaćih navijača izazvao je vodeći pogodak Save kojeg je u 50. minuti krasnim udarcem glavom postigao Darko Frajt. Zgoditak je domaćinima dao dodatnu snagu pa su nastavili s odličnom igrom sve do 74. minute kada gosti preko Maria Rašića dolaze do izjednačenja.

Do isteka 90. minute rezultat se više nije mijenjao pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca. Kod domaćina koljena su u tim trenucima klecnula Trgovčeviću i Novoselecu čije je udarce s bijele točke obranio staloženi vratar Gorice Kristijan Kahlina, inače poznat kao sjajan krotitelj penala, a u redovima gostiju najstoržu je kaznu promašio tek Benjamin Tatar, pa je konačan rezultat bio 3:5 za drugoligaša.

Usprkos porazu Savini nogometaši imaju puno razloga za ponos i veselje, jer su pokazali i dokazali da mogu ravnopravno igrati i sa momčadima iz znatno višeg ranga, stoga im još jednom upućujemo najiskrenije čestitke za ovosezonska izdanja u Kupu NSZZ.

U finalu Kupa NSZZ igrati će HNK Gorica i trećeligaš Vrbovec, koji je prije dva dana, također nakon izvođenja kaznenih udaraca, savladao momčad Samobora u drugom polufinalnom dvoboju.

KUP NSZZ – Polufinale

SAVA STRMEC – HNK GORICA 3 : 5 (11 m)

Igralište Lazina u Strmcu

Gledatelja: 250

Suci: Branko Lafter (Jastrebarsko), Stjepan Kramarić (Jastrebarsko), Krunoslav Drkulec (Purgarija Donja)

Strijelci: 1:0 Frajt (50′), 1:1 Rašić (74′)

Udarci s 11 m: , Tatar – promašaj, 2:1 Frajt , 2:2 Jančetić, Trgovčević – promašaj, 2:3 Rašić, Novoselec – promašaj, 2:4 Matošević, 3:4 Kostanjski, 3:5 Matoš

SAVA STRMEC: Šimić, Novoselec, Frajt, Šarić, Trgovčević, Maruna, Kovačko (od 78′ Cvetković), Kostanjski, Stanić (od 69′ Kočnar), Guliš, Gavran (od 75′ Filipović)

Trener: Davor Orsag

HNK GORICA: Kahlina, Radoš, Jančetić, Banović (od 63′ Tatar), Maloku (od 46′ Matošević), Sumić, Krsnik, Žužul (od 63′ Matoš), Sedlaček, Babok, Rašić

Trener: Davor Mladina