Rudar pobijedio Zamet

11. svibnja 2017.
635 Pregleda

Momčad Rudara sinoć je u svojoj dvorani došla do vrlo važnih bodova u Ligi za ostanak u Premijer ligi pobijedivši riječki Zamet s 21:20, pogotkom Hrvoja Tojčića u posljednjim sekundama utakmice.

Od samog početka utakmice rezultat je bio izjednačen i prednost od jednog gola se izmjenjivala na suprotstavljenim stranama. U 22. minuti utakmice, s dva uzastopna pogotka Valkovića, Zamet dolazi u prednost od dva gola, 10:8 i tu prednost uspijeva očuvati do odlaska u svlačionicu.

U nastavku prvi pogodak u 33. minuti postiže Kružić i dodatno povećava zaostatak domaćina. Međutim, jednu tehničku pogrešku Zameta te obranu Fresla igrači iz Ruda iskorištavaju u svojem napadu te u 36. minuti na semaforu stoji 13:13. Zamet do 46. ponovo odlazi na +2, 17:15, ali Rudar se ne predaje i s 3 uzastopna pogotka prelazi u vodstvo od 19:18 u 53. minuti. S jednakom gol razklikom utakmica i završava, a borba za posljednje mjesto u Ligi ostaje i dalje otvorena.

Najviše je pogodaka za Rudar postigao Hrvoje Tojčić (8), a Petar Fresl imao je 10 obrana.

(Izvor: HRS, foto: FB RK Rudar)