Brzopleto u dramatičan poraz u završnici

Gledatelja: 70.

KK SAMOBOR – KK AGRODALM 86:88 (45:43)

(18:19, 27:24, 21:24, 20:21)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Niko Gril 17, Mateo Gionechetti-Prahin 16, Jakša Milatić 11, Lovro Mandalinić 11, Nikša Šiljezar 6, Marko Marcelić 5, Mark Knezović, Ivan Bilić, Zvjezdan Imbert. TRENER: Matija Brkljačić.

U nekoliko navrata Samoborci su imali 5 do 6 koševa prednosti i tada počinju težiti nepotrebnim atrakcijama tako da se gosti uvijek vraćaju u igru. Polovicom zadnje četvrtine domaća momčad se uspavala u obrani i u napadu, što gosti koriste i 2 minute prije kraja utakmice ostvaruju svoju najveću prednost od 10 koševa razlike. Međutim, tada Samobor odličnim presingom i osvojenim loptama pogađa seriju od 10 koševa i 15 sekundi do kraja utakmice izjednačuje. Nakon minute odmora gosti izvode loptu pod košem Samobora koji, prema dogovoru, odmah rade osobnu da bi eventualno u zadnjem napadu tricom ostvarili pobjedu. Međutim, najbolji igrač Agrodalma Ribarić pogađa oba bacanja za vodstvo od 88:86. U zadnjem napadu Samobor nakon slabo izrađene akcije iz teške pozicije, 5 sekundi prije kraja promašuje tricu, a nakon toga, u velikoj gužvi u reketu uspijevaju još 3 puta skočiti i pucati po košu, ali brzopleto tako da su propale i te šanse za produžetak.

Agrodalmu je samo pobjedu dva kola prije kraja prvenstva još bila šansa da ostane s vodećim Boscom u utrci za prvaka i ulazak u prvu ligu. No, o tome će se odlučivati za dva tjedna, u zadnjem kolu, kada Samoborcima u goste dolazi vodeća ekipa Bosca.

KADETI – ŽUPANIJSKA LIGA – 7. kolo

SD GORICA u Velikoj Gorici.

KK GORICA – KK SAMOBOR 70:90 (32:41)

(12:19, 20:22, 18:27, 20:22)

SAMOBOR: Knezović 15, Zorko 39, R. Sedlar 10, Milakara 15, L. Sedlar 2, Matović 9. TRENER: Marin Sedlar.

Krajem prvog poluvremena najbolji pojedinac na utakmici Samoborac Noa Zorko serijom koševa odvodi Samobor u prednost od 10-ak koševa. Početkom drugog poluvremena igra još bolje i nakon nekoliko osvojenih lopti iz brzih kontranapada odvodi Samobor na nedostižnih 20 koševa prednosti dovoljno za mirniju igru u završnici i na kraju zasluženu pobjedu.

MLAĐI KADETI – 4. HRL – 10. kolo

SD Samobor.

SUCI: Vukojević – Zagreb, Dukmenić – Rakov Potok.

Gledatelja 40.

KK SAMOBOR – KK PETAR ZRINSKI 106:15 (50:4)

(37:0, 13:4, 26:4, 30:7)

SAMOBOR: Ivan Mucak, Šimun Mustafić 4, Leonardo Rubinić 14, Lovro Sedlar 15, Niko Jelić 8, Marin Sirovica 2, Leonardo Klišanić 26, Luka Markota, Josip Pleš 6, Tin Jelić 18, Niko Mixich 8, Marko Bortas 5. TRENER: Krešimir Klupač.

Iako su na zagrijavanju gosti izgledali prilično snažno, prva petorka mlađih kadeta Samobora do kraja prve četvrtine naprosto ih je dotukla rezultatom 37:0. U nastavku Samoborci igraju s ostatkom ekipe koja ostvaruje dosad najuvjerljiviju pobjedu u prvenstvu.

Liga 2005 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 10. kolo

SD Samobor.

SUDI: Pavičić, Lucin – Zagreb.

Gledatelja: 50.

KK SAMOBOR – KK IVANIĆ 44:28 (29:10)

(12:3, 17:7, 9:7, 6:11)

SAMOBOR: Žganjer B. 7, Dean 4, Musa 6, Grgos, Dolenac 4, Žganjer L. 9, Boch, Klupač, Žingor 4, Štrkalj 8, Hrastnik 2. TRENER: Marko Šilobod.

U 10. kolu Lige 2005. Zagrebačke županije, najmlađi samoborski košarkaši na domaćem su terenu u subotu pobijedili ekipu Ivanića rezultatom 44:28. Mladi Samoborci odličnom obranom i učinkovitim napadom do poluvremena ostvaruju visoku prednost od 29:10. U drugom dijelu uglavnom igraju s drugom mlađom postavom tako da gosti uspijevaju tek neznatno ublažiti svoj neminovni poraz.

PRVA HRVATSKE LIGA SPORTSKIH ŠKOLA 2005. – 11. kolo

SD Dubrava u Zagrebu.

KK SAMOBOR – KK ZAPAD 8:24 (0:14)

(0:7, 0:7, 7:4, 1:6)

SAMOBOR: Grgos, Dean 2, Musa, Klasan 1, Seba, Dolenac, Žganjer, Boch, Žingor 3, Štrkalj 2, Medić. TRENER: Marko Šilobod.

Tek u trećoj četvrtini Samoborci su ravnopravno parirali prejakoj ekipi Zapada što je bilo nedovoljno za neki povoljniji rezultat.

PRVA HRVATSKA LIGA SPORTSKIH ŠKOLA 2005. – 12. kolo

KK SAMOBOR – KK PEŠČENICA 16:21 (3:10)

(1:9, 2:1, 5:4, 8:7)

SAMOBOR: Magdić, Grgos, Dean, Musa 2, Klasan, Seba 1, Dolenac 7, Žganjer 5, Boch, Žingor 1, Štrkalj, Medić. TRENER: Marko Šilobod.

Nakon slabijeg prvog poluvremena Samoborci u drugom igraju bolje i polovicom zadnje četvrtine imaju priliku za preokret, ali u samoj završnici protivnici s nekoliko koševa u nizu ne dopuštaju iznenađenje i zasluženo slave.