Lavice slavile protiv Sloge u susjedskom derbiju 31:23!

29. travnja 2017.
933 Pregleda

Rukometašice Samobora slavile su u završnoj utakmici prvenstva 2. HRL-zapad protiv svetonedeljske Sloge 31:23. Uvjerljivom pobjedom “lavice” su potvrdile svoje 6. mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a Slogu su ostavile na pretposljednjoj poziciji koja bi mogla značiti i ispadanje iz drugoligaškog društva. Naime, Sloga sad ovisi o odlukama klubova iz nižeg ranga natjecanja koji su svojim plasmanom zaslužili ulazak u 2. ligu, međutim upitno je hoće li u njoj i nastupiti što zbog sportskih, što zbog financijskih razloga.

Utakmica u dvorani Bogumila Tonija prelomljena je početkom drugog poluvremena kad je, nakon 14:10 po završetku prvih 30 minuta igre, ŽRK Samobor napravio seriju ok 5:1, otišao na 19:11, potom u nekoliko navata imao i plus 9. Tračak nade za Slogu otvorio se u 50. minuti kad su pri rezultatu 25:19 imale dvije čiste kontre koje nisu realizirale, “lavice” svoje prilike jesu i do kraja se igralo gol za gol, do konačnih 31:23.

U redovima Samobora najučinkovitija je bila Dora Kanceljak sa 7 golova, po 5 su dodale Petra Prodanović, Matea Katanec i Maja Božić, a svoj su oblo pobjedi dale i standardno dobre vratarke Biljana Pilić i Iva Kupres. Kod Sloge Lucija Matijašić je zabila 8 golova, a Ana Marija Peti i Ivona Lenard su dodale po 4.

Na samom kraju spomenimo i da je nakon 18 godina u dresu ŽRK Samobor svoju posljednju utakmicu odigrala Ivona Štrkalj koja kreće u nove životne izazove u Njemačkoj.