Samobor slavio na Krku

23. travnja 2017.
1.150 Pregleda

S teškog gostovanja na otoku Krku kod trećeplasirane momčadi III HNL-zapad nogometaši Samobora vratili su se kući pjevajući, bogatiji za tri izuzetno značajna boda. Drugom uzastopnom pobjedom Samobor se na tablici uspeo do 13. mjesta s bodom manje od Dugog Sela i dva boda zaostatka za Vrbovcem.

Na Krku su domaćini poveli u 11. minuti pogotkom Fumića, no do poluvremena je Mohač uspio izjednačiti i to u 39. minuti. Neodlučeno je bilo sve do 15 minuta prije kraja, kad u istoj minuti Samobor dolazi u vodstvo zgoditkom Tomića, no samo nekoliko sekundi kasnije Josipović izjednačuje rezultat.

I onda u 90. minuti sudac Bezelj iz Pule pokazuje na bijelu točku, a siguran realizator za pobjedu Samobora je kapetan Nikica Brujić. Prema izvješću tajnika NK Samobor Dražena Ivančevića sudac je i tijekom prvog poluvremena mogao dosuditi kazneni udarac za Samobor, no iako su svi očekivali najstrožu kaznu, ostao je nijem.

U slijedećem kolu Samobor će ugostiti vrlo dobru momčad Kustošije, a potom odlazi na gostovanje u Stupnik.

III HNL-zapad – 23. kolo

KRK – SAMOBOR 2 : 3

Stadion Josip Uravić Pepi, Gledatelja: 150

Suci: Bezelj, Biljuh i Katić

Strijelci: 1:0 Fumić (11′), 1:1 Mohač (39′), 2:1 Tomić (75′), 2:2 Josipović (75′), 2:3 Brujić (90′-11m)

KRK: Berković, Kurolt, Nemetz, Con, Vidas, Kovačević, Fl. Fumić, Malinić (od 65′ Ismaili), Čuturilo, Djevelekaj (od 48′ Turčić), Josipović

Trener: Davor Dželalija

SAMOBOR: Tvrtković, Trupec, Štignjedec, Držić, Rajkovača, Makarun, Gluić, Brdarić (od 72′ Aljinović), Tomić, Brujić, Mohač

Trener: Stjepan Bašić

Ostali rezultati 23. kola III HNL-zapad:

HAŠK – VRAPČE 0 : 1 (Šaban)

TRNJE – OPATIJA 1 : 0 (Piršić)

SEGESTA – ZAGOREC 4 : 2 (Bača, Vranić, Cerovečki, Sertić / Smrekar, Hanžić)

DUGO SELO – DUBRAVA TIM KABEL 1 : 2 (Benković / Salatović, Juranović)

JADRAN POREČ – STUPNIK 7 : 5 (Kepčija 2, Šoškić 2, Videkić, Valenta, Jokić / T. Adžić 3, Soldo, Grabovac)

VINOGRADAR – MAKSIMIR  2 : 0 (Miličević, Kovačić a.g.)

KUSTOŠIJA – VRBOVEC 3 : 1 (Al Tharwan,Višić, Borac / Dimović)