Samobor odnio bodove iz Zapruđa

23. travnja 2017.
828 Pregleda

Košarkaši Samobora u 28. kolu A2 lige- Centar pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Zapruđa iz Zagreba, rezultatom 83:91.
U utakmicu su obje ekipe ušle vrlo efikasno i raspoložene za nadigravanje izmjenjujući se u vodstvu do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaćini i dalje igraju precizno pa do kraja treće četvrtine ostvaruju solidnu prednost od 12 koševa razlike 74:62. Tada su Samoborci zaigrali mnogo brže i agilnije postižući koševe u serijama, te tri minute prije kraja utakmice sustižu domaćine. Samoborci počinju igrati još čvršče u obrani a brzim kontranapadima trpaju koš domaćina za, na kraju vrijednu i zasluženu pobjedu u gostima.

U pobjedi Samobora istakli su se Jakša Milatić s 25 i Lovro Mandalinić s 23 koša. Kod Zapruđa najučinkovitiji je bio Filip Stanić s 25 koševa.

U četvrtak 27.travnja, od 21:10 sati u 29. kolu lige Samoborci dočekuju drugoplasiranu ekipu KK Agrodalma pa pozivaju sve ljubitelje košarke da ih dođu bodriti.

SENIORI – A2 liga – 28. kolo

odigrano u subotu 22.04.2017. u 18:30 sati u SD ‘Lučko’ u Lučkom

Suci: Gracin, Dundović, Stvorić – Zagreb

Gledatelja: 30

KK ZAPRUĐE : KK SAMOBOR  83 : 91 (48 : 46)

(30:29,18:17,26:16,9:29)

SAMOBOR: Jakša Milatić 25, Lovro Mandalinić 23, Marko Šilobod 13, Nikša Šiljezar 10, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Niko Gril 8, Zvjezdan Imbert 3, Marko Marcelić, Lovro Jelić, Mark Knezović, Ivan Bilić.

Trener: Matija Brkljačić.

ZAPRUĐE: Filip Stanić 25, Dominik Herendić 21, Hrvoje Gašparac 18, Dario Livajić 7, Hrvoje Kravos 7, Dominik Joksimović 5, Mislav Buljan, Dario Čorko, Petar Cvitanović, Domagoj Jelović.

Trener: Siniša Mesić.

TABLICA A-2 LIGE CENTAR (2. FAZA NATJECANJA OD 3. do 12. MJESTA)

Veterani KK Samobor

U 11. kolu kolu 1. Županijske lige košarkaških veterana Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Ivanića rezultatom 67:72.

Gotovo cijelu utakmicu gosti su bili u maloj prednosti da bi Samoborci izjednačili tri minute prije kraja utakmice na 64:64.
Međutim tada zbog petog prekršaja izlazi iz igre dotad najbolji igrač Zdenko Škiljan i gosti s par koševa u nizu ipak dolaze do zaslužene pobjede.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Škiljan sa 17 i Župančić s 15 koševa, a kod Ivanića najbolji su bili Rac i Drempetić oba sa po 16 koševa.