Županijske ceste spremne za zimsku sezonu (14. studenoga 2019. 14:32)
Nezaposlenost u Samoboru i dalje pada (14. studenoga 2019. 13:43)
Noć kazališta u Samoboru (14. studenoga 2019. 13:26)
Mimikrija Marte Tute u Bunkeru (14. studenoga 2019. 13:06)
Od Mjeseca hrvatske knjige do Interlibera (13. studenoga 2019. 17:24)
Kineska iskustva Matije Razuma (13. studenoga 2019. 14:47)
Uz Sinišu Škaricu kroz zlatno doba vinila (13. studenoga 2019. 11:40)

Nogometaši Samobora i Vrbovca prije početka jučerašnjeg ogleda

Bravo Samobor!

16. travnja 2017.
1.613 Pregleda

Na Veliku subotu nogometaši Samobora darovali su svojim vjernim navijačima vrijednu i zasluženu pobjedu u prvenstvenom dvoboju s nogometašima Vrbovca. Zgodicima Josipa Mohača u 17. i 74. minuti slavili su rezultatom 2:0, i tako se s 15. popeli na 14. mjesto prvenstvene ljestvice.

Od prve minute Samoborci su zaigrali motivirano, borbeno i vrlo kombinatorno zahvaljujući vrlo raspoloženim veznjacima Brujiću i Gluiću, a gosti su pokušavali uspostaviti terensku ravnotežu no to im je teško polazilo za nogom.

Prvi pogodak Samobora bio je pravo malo remek djelo golobradog Gluića koji je u trku primio loptu na sredini terena, povukao nekoliko metara, a onda savršeno uposlio Mohača koji je potom rutinirano poentirao pored nemoćnog vratara gostiju Jendriša. I nakon vodstva Samobor nastavlja smišljenim akcijama ugrožavati gol gostiju pa bilježimo i odličan volej Škvorca koji je gostujući vratar maestralno skinuo iz rašlji. Najbolju priliku za povećanje vodstva Samobor propušta pred kraj poluvremena kad Mohač slabo izvodi opravdano dosuđeni kazneni udarac, pa Jendriš s lakoćom brani.

Gosti u prvom poluvremenu imaju tek jednu pravu priliku no vratar domaćina Kovačić čudesno brani udarac pod gredu sa svega nekoliko metara.

Drugi dio susreta pono protiče u dominaciji Samobora, a silan trud i dobru igru domaćini okrunjuju u 74. minuti nakon izvrsnog prodora Držića po desnoj strani kad je ponovo na pravom mjestu Josip Mohač i šalje loptu u mrežu s desetak metara.

Čestitke za jučerašnje izdanje osim igrača zaslužuje i trener Stjepan Bašić koji je izvrsno pripremio taktiku.