Juniori Samobora ostali koš prekratki

13. travnja 2017.
607 Pregleda

Juniori Samobora u 16. kolu lige izgubili su na domaćem terenu protiv ekipe Mladosti iz Zagreba s jednim košem razlike 71:72. U prvoj četvrtini gostima sve ulazi u koš i na kraju četvrtine imaju 12 koševa prednosti 16:28. U drugoj Samoborci igraju puno čvršće u obrani što rezultira i dobrim napadom ostvarivši u toj četvrtini 25:7 poena u svoju korist za vodstvo od 5 koševa prednosti 41:35. U drugom poluvremenu Mladostaši vrlo brzo poravnavaju rezultat i tada se igra koš na koš. Petnaestak sekundi prije kraja utakmice Samoborci dolaze do posljednjeg vodstva od 71:70, međutim ne korite pri obrani nijedan od 3 neiskorištena prekršaja tako da gosti vrlo lako ubacuju koš za vodstvo od 71:72. Posljednjih 8 sekundi Samoborci loše odigravaju bez pokušaja za šut tako da je vrijeme iscurilo, a nažalost i pobjeda. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matej Čižmešija sa 16 i Lovro Jelić s 15 koševa. Kod Mladosti najbolji pojedinac je bio Bilić s 22 koša.