Detalj s današnje utakmice Dugo Selo - Samobor

Novi poraz Samobora

11. ožujka 2017.
1.092 Pregleda

I u drugom proljetnom kolu III HNL-zapad nogometaši Samobora doživjeli su poraz! Na gostovanju u Dugom Selu istoimeni ih je domaćin pobijedilo rezultatom 2:1.

Samobor je, doduše poveo pogotkom Tonija Trupeca u 28. minuti, no samo dvije minute kasnije domaćini izjednačuju rezultat sumnjivim zgoditkom Maria Martića. Nakon njegovom udarca lopta prema mišljenju velike većine gledatelja nije punim obujmom prešla gol liniju samoborskih vratiju, no sudac Jerbić iz Velike Gorice zgoditak je ipak priznao.

Pobjedu je domaćoj momčadi donio Mato Barišić u 66. minuti nakon slobodnog udarca sasvim iskosa s lijeve strane.

Igralo se u vrlo lijepoj atmosferi koju su stvorili bučni i brojni domaći navijači, no neravan travnjak stvarao je velike probleme igračima pri kontroli lopte. Domaćini su djelovali žustrije, borbenije i motiviranije, a dobar dio samoborskih nogometaša izgledao je uspavano, mlako i bezvoljno. Samoborci su tijekom 90 minuta stvorili tek dvije ozbiljnije prilike, a većina akcija bila je ishitrena i nepovezana. Ni domaćini nisu ozbiljnije prijetili Kovačićevim vratima, no njihovo htijenje i čvrsta igra u obrani na kraju su rezultirali pobjedom.

Novim porazom Samobor se spustio na pretposljednje mjesto ljestvice, a u slijedećem kolu ugošćuje Maksimir. Bit će to jedna od onih “biti ili ne biti” utakmica, jer u slučaju poraza samoborskim nogometašima dolazi u pitanje ostanak u ligi.

III HNL-zapad – 17. kolo

DUGO SELO – SAMOBOR 2 : 1

Gradski stadion Dugo Selo, Gledatelja: 200

Suci: Jerbić (Velika Gorica), Josipović (Križ), Katušić (Gradec), četvrti sudac: Jurinić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Trupec (28′), 1:1 Martić (30′), 2:1 Barišić (66′)

DUGO SELO: Kranjec, Mamić, Martić (od 82′ Skorin), Filipović, Zubak (od 68′ Ivančević), Ivančić, Benković, Batarilo, Dianežević (od 90′ Ačkar), Barišić, Salatović

Trener: Franjo Pužin

SAMOBOR: Kovačić, Vrančić (od 72′ Hasan), Makarun, Šimac, Pagadur (od 72′ Aljinović), Držić (od 80′ Gluić), Trupec, Tomić, Brujić, Škvorc, Mohač

Trener: Sven Raić