Detalj s pripremne utakmice Samobora i Vinogradara (foto: sportnews.hr)

Samoborci prosuli dva pogotka prednosti

5. ožujka 2017.
950 Pregleda

U proljetni dio prvenstva III HNL-zapad nogometaši Samobora krenuli su porazom. Na domaćem ih je travnjaku pobijedilo Vrapče rezultatom 2:3!

Samobor je do 81. minute vodio 2:0 zgodicima Škvorca i Šimca, a onda u zadnjih 9 minuta utakmice gosti izvode čudesan preokret i tri puta matiraju domaćeg vratara Kovačića, pa na kraju odnose sva tri boda u Zagreb. Domaćinima su prilično nedostajali Trupec i Hasan, a u ranoj fazi susreta ozlijedio se i Brdarić, no prokockati sigurnu prednost od dva pogotka u zadnjim minutama dvoboja za svaku je ozbiljnu momčad nedopustivo.

Nakon gubitka domaćih bodova Samobor se našao u prilično nezavidnoj poziciji, na 14 mjestu ljestvice sa samo bodom više od pretposljednjeg Dugog Sela i tri boda prednosti u odnosu na fenjeraša Zagorec. A u slijedećem kolu naši prvotimci gostuju u Dugom Selu koje je proljeće otvorilo pobjedom nad HAŠK-om.

III HNL-zapad – 16. kolo

SAMOBOR – VRAPČE 2 : 3

Gradski stadion Samobor, Gledatelja: 100

Sudac: Cvijović, pomoćnici: Marušić i Bahun

Strijelci: 1:0 Škvorc (11′), 2:0 Šimac (77′), 1:2 Rexhepi (81′), 2:2 Rexhepi (88′), 2:3 Fajdiga (90′)

Isključenja: Stjepan Čordaš (89′) prigovor sucu

SAMOBOR: Kovačić, Vrančić, Makarun, Štignjedec, Šimac, Držić, Škvorc, Tomić, Brujić, Brdarić (od 35′ Regović), Mohač (od 90′ Aljinović)

Trener: Sven Raić

VRAPČE: Žugaj, Lazov, Kos, Vrbat (od 46′ Milas), Salopek, Gorgiev (od 70′ Fajdiga), Samardžić, Strjački (od 56′ Rexhepi), Švigir, Vinčić, Katanić

Trener: Stjepan Čordaš