U uzbudljivoj završnici do vrijedne pobjede

Gledatelja: 50.

KK AGRODALM – KK SAMOBOR 74:77 (34:47)

(16:28, 18:19, 27:13, 13:17)

SAMOBOR: Lovro Mandalinić 22, Niko Gril 16, Marko Šilobod 14, Mateo Gionechetti-Prahin 10, Jakša Milatić 9, Nikša Šiljezar 4, Ivan Bilić 2, Marko Marcelić, Lovro Jelić, Mark Knezović, Zvjezdan Imbert. TRENER: Matija Brkljačić.

U prvoj četvrtini Samobor je uz odličnu obranu i brze polukontre te atraktivna zakucavanja stekao visoko vodstvo od 28:16. Početkom drugog poluvremena Samoborci posustaju, a Agrodalm preko svog najboljeg igrača Matića ubacuje nekoliko trica u nizu i dovodi utakmicu u neizvjesnu završnicu. Samo 9 sekundi prije kraja najiskusniji Samoborac Šilobod, nakon iznuđenog prekršaja, smireno pogađa oba slobodna bacanja. Agrodalm u posljednjim sekundama ne uspijeva pogoditi tricu za izjednačenje i produžetak, pa Samobor ovom važnom pobjedom dolazi na sedmo mjesto na ljestvici.

KADETI – 2. HRL – 17. kolo

SD Laginja u Zagrebu.

SUCI: Ekart, Vrdoljak – Zagreb.

Gledatelja: 30.

KK HERMES ANALITICA – KK SAMOBOR 49:80 (20:40)

(5:19, 15:21, 8:17, 21:23)

SAMOBOR: Mark Knezović 34, Zorko Noa 18, Roko Sedlar 10, Jan Matović 8, Hrvoje Pecić 6, Marko Milakara 4. TRENER: Marin Sedlar.

Od početka utakmice Samoborci su igrali čvrsto u obrani i precizno u napadu te ostvarili nedostižnih 40 koševa prednosti. Ovom su pobjedom, kolo prije kraja sezone, izbili na 2. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.