Vavri nedostajao krug

25. siječnja 2017.
731 Pregleda

Mario Vavro, član Streličarskog kluba Samobor, sudjelovao je od 19. do 22. siječnja na trećem turniru dvoranskog svjetskog kupa u francuskom Nimesu. U kategoriji seniora i konkurenciji od ukupno 950 natjecatelja iz 40 zemalja, u kategoriji složenog luka natjecalo se 295 streličara. Za ulazak u eliminacije trebalo je postići rezultat od 589 krugova. Vavro je u prvoj seriji postigao 291, a u drugoj 297 što je ukupno 588. Za krug je tako izgubio pravo na ulazak među 32 streličara. U konačnici, na rang listi zauzeo je 39. mjesto.

U drugom dijelu natjecanja, tzv. second chance, Vavro je od 120 krugova pogodio 119 što mu je donijelo drugo mjesto i zasluženu nagradu organizatora u vidu streličarske opreme.

Ovaj streličar samoborskog kluba nastavlja s pripremama za nastup na četvrtom turniru svjetskog kupa u Las Vegasu za koji je prijavljeno 3125 natjecatelja. Vavro putuje u Vegas 8. veljače.