Samoborski kadeti u finalu košarkaškog play off-a

20. siječnja 2017.
113 Pregleda

U drugom kolu polufinala play off-a Prve županijske košarkaške lige, mlađi kadeti Samobora sinoć su na gostujućem terenu u dramatičnoj završnici pobijedili ekipu Fortune iz Zaprešića rezultatom 67:66. Zaprešić je, istaknimo, u regularnom dijelu sezone bio uvjerljivo prvi.

Iako je početak utakmice nagovještavao pobjedu Fortune, koja je početkom drugog poluvremena imala najveću prednost od 11 koševa, Samoborci su tada frenetičnom obranom i koševima u seriji uspjeli doći do izjednačenja. Zadnjih 10-ak minuta ekipe su se doslovno smjenjivale u vodstvu. Nakon velike borbe spretniji i sretniji Samobor u posljednjim sekundama, preko svog najboljeg igrača na utakmici, Klišanića, pogotkom iz slobodnog bacanja, dolazi do velike pobjede za finale lige.

Iako je cijela ekipa Samobora zaslužna za pobjedu, njezini najučinkovitiji igrači bili su Klišanić s 20 i Rubinić s 18 koševa.