Pobjednički u nastavak sezone

9. siječnja 2017.
190 Pregleda

Košarkaši Samobora u 14. kolu A2 lige Centar uvjerljivo su na domaćem terenu pobijedili ekipu Sesveta rezultatom 95:59.

U prvoj četvrtini Samoborci su krenuli ekspresno, odličnom obranom i brzim kontranapadima vrlo brzo su ostvarili 19 koševa prednosti, da bi gosti krajem četvrtine ubačenom tricom ipak smanjili na 32:16. Do kraja poluvremena gosti svim snagama pokušavaju preokrenuti rezultat ali smanjuju tek na deset koševa razlike.

Početkom drugog poluvremena Samoborci igraju još bolje, i vrlo atraktivnim proigravanjima Šiloboda i zakucavanjima Gionechettija, vrlo brzo odlaze na tridesetak koševa razlike. U zadnjoj četvrtini gosti se jednostavno predaju tako da na obje strane do kraja utakmice igraju pričuve.

Posve zaslužena pobjeda Samoboraca kojom su uzvratili Sesvećanima na neugodnom porazu iz prvog dijela prvenstva kad su izgubili nakon produžetaka.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Marko Šilobod sa 24, Niko Gril sa 19 i Jakša Milatić sa 17 koševa. U momčadi Sesveta najefikasniji je bio  Dario Papak  sa 24 koša.