Pobjede košarkaških veterana i mlađih kadeta

19. prosinca 2016.
165 Pregleda

Samoborski košarkaški veterani pobijedili su u subotu u 5. kolu Prve županijske lige na domaćem parketu ekipu Podravca iz Virja rezultatom 65:57. Nakon izjednačenog prvog poluvremena u drugom Samoborci igraju bolje i preciznije te uz nekoliko trica u nizu odlaze na petnaestak koševa prednosti što je na kraju bilo dovoljno za drugu pobjedu veterana u nizu. Kod Samobora najučinkovitiji su bili Močan sa 16, Župančić s 13 i Zemljak s 11 koševa.

U prvom kolu play off-a Prve županijske košarkaške lige mlađi kadeti Samobora su, također u subotu, na domaćem terenu pobijedili momčad Jaske rezultatom 60:37. Krajem prve četvrtine Samoborci serijom od 14 koševa dolaze do 12 koševa prednosti, a odmah potom početkom druge četvtine i na nedostižnih 20 koševa prednosti. U pobjedi Samoboraca istaknuli su se Sedlar s 19, Mustafić s 13 i Rubinić s 10 koševa.

U trećem kolu lige 2005. mladi igrači iz Košarkaškog kluba Samobor na domaćem su terenu izgubili jučer od ekipe Fortune iz Zaprešića rezultatom 31:41. Od samog početka gosti stvaraju nekoliko koševa prednosti koje ne ispuštaju do kraja utakmice za zasluženu pobjedu. Tek polovicom zadnje četvrtine Samoborci su se primaknuli na minus 4, ali tada najbolji igrač Fortune Frančešević s nekoliko uzastopnih pogodaka ne dopušta preokret. Kod Samoboraca najbolji strijelci su bili Grgos s 8 i Seba sa 6 koševa.