Iz 6 utakmica 3 pobjede

6. prosinca 2016.
411 Pregleda

Nekoliko selekcija samoborskog košarkaškog kluba ostvarilo je protekle subote i nedjelje dobre rezultate.

Veterani su u 4. kolu Prve županijske lige pobijedili na gostujućem terenu ekipu Ivanića rezultatom 70:54. U prvom poluvremenu Samobor odličnom igrom u obrani, a u napadu s čak 8 ubačenih trica Zemljaka, ostvaruje visoko vodstvo od 21 koša razlike, 45:24. U drugom dijelu Samoborci rutinirano održavaju stečenu prednost za na kraju zasluženu pobjedu. Najbolji strijelci Samobora bili su Zemljak s 26 i Pavšek s 18 koševa.

Juniori Samobora su u 3. kolu Druge hrvatske lige pobijedili u gostima ekipu Duge Rese rezultatom 89:79. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu, Samoborci početkom drugog dijela serijom koševa ostvaruju 15-ak poena prednosti, dovoljno za mirniju završnicu i na kraju zasluženu pobjedu. Kod Samobora istaknuli su se Kristijan Iviček sa 16, Jakov Kontak, Mark Knezović i Lovro Jelić svi sa po 15 i Matej Čižmešija s 14 koševa.

U 10. kolu Druge hrvatske lige za kadete, momčad Samobora je na gostujućem terenu pobijedila Fortunu iz Zaprešića rezultatom 77:55. Samoborci su predvođeni šuterom Markom Knezovićem boljom igrom postupno iz četvrtine u četvrtinu stjecali prednost da bi u zadnjoj četvrtini u potpunosti razbili igru domaćina i zasluženo došli do nove gostujuće pobjede. Kod Samobora odlični su bili Mark Knezovića s 31, Jakov Kontak sa 17 i Zorko Noa s 12 koševa.

U 7. kolu Prve županijske lige mlađi kadeti Samobora su na domaćem terenu izgubili od ekipe Gorice rezultatom 35:70. Već u prvom poluvremenu kvalitetnija ekipa Gorice ostvaruje 27 koševa prednosti. U nastavku susreta Samobor igra bolje, ali mu to nije pomoglo da preokrene rezultat. Učinkovitošću su se kod Samobora istaknuli Sedlar i Rubinić, oba sa po 13 koševa.

U 1. kolu lige Sportskih škola 2005., najmlađi samoborski košarkaši su u Zagrebu izgubili od ekipe Dubrave II s 14:30. Nakon početnog vodstva Samobora Dubrava do poluvremena izjednačuje, a do kraja utakmice dolazi do vodstva i na kraju do zaslužene pobjede. Kod Samoboraca najučinkovititji je bio Marat Kos s 5 koševa. U 2. kolu Samoborce je pobijedila Gorica rezultatom 38:18. Već na poluvremenu bolja ekipa Gorice ima 10 koševa prednosti koje do kraja utakmice udvostručuje. Kod Samobora najbolji je bio Marko Musa sa 6 koševa.