Pobjeda Rudara prije prvenstvene stanke

5. prosinca 2016.
669 Pregleda

Rukometaši Rudara ostvarili su u subotu drugu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi, a žrtva je ovaj put bila ekipa Ribola Kaštele, izravni konkurent u borbi za opstanak u društvu najboljih.

Gosti iz Kaštela uspjeli su povesti 2:0 i to je bilo sve od prijetnji da ugroze novu pobjedu Rudara. Golovima Zvonimira Đikića domaćini ubrzo preokreću rezultat i imaju vodstvo od 6:3 što im daje mirnoću i sigurnost u igri. U 25. minuti prvog poluvremena “rudari” vode s 13:7 i imaju čistu situaciju za povećanje tog vodstva, ali, nažalost, ne koriste ukazanu priliku što uporni goste uspijevaju iskristiti i mini serijom od 3:0 vraćaju utakmicu u rezultatsku neizvjesnost. Do kraja poluvremena “rudari” uspijevaju zadržati 3 pogotka prednosti koji nisu realna slika prikazanog na terenu.

U drugom poluvremenu rukometaši Rudara igraju dobro i imaju prednost od 5 do 6 pogodaka razlike, ali ne uspijevaju utakmicu prelomiti i pobjeći na osjetniju razliku čime bi pitanje pobjednika bilo riješeno. U zadnje minute utakmice Rudar ulazi sa sigurnim vodstvom što je bila prilika da svoje minute u Premijer ligi dobiju i mlađi igrači.

Ostvarenom pobjedom Rudari su učvrstili 8. poziciju na prvenstvenoj ljestvici i odmaknuli konkurentima Metalcu i Ribola Kašteli na 3 i 5 bodova prednosti te tako mirnije dočekali prvenstvenu stanku. Prije zasluženog odmora pred “rudarima” je utakmica Hrvatskog kupa u kojoj se sastaju sa ekipom Sesveta, a u slučaju pobjede ostvarit će plasman u osminu finala Hrvatskog kupa.

Natjecanje u Premijer ligi nastavlja se 11. veljače 2017., jedanaestim prvenstvenim kolom kada “Rudari” na svom parketu dočekuju ekipu Spačve iz Vinkovaca.