Tenisač Nikola Bašić osvojio Masters turnir u Zagrebu

16. studenoga 2016.
1.498 Pregleda

Nikola Bašić iz Tenis kluba Samobor 1890 pobjednik je Master turnira u Zagrebu, na kojem svake godine nastupa 16 najboljih hrvatskih igrača do 15 godina i koji ide uz bok državnim prvenstvima. Masters u Zagrebu Nikola Bašić osvojio je nakon 6 uzastopnih pobjeda bez poraza.

Nakon 3 pobjede u round-robin grupi u glavnom turniru prvo je pobijedio Žeželja iz Zlatara rezultatom 6:3,6:0 u četvrtfinalu, a zatim Mile Matića iz Ploča 3:6,7:6,6:4 u polufinalu.

Na kraju u finalnom susretu pobijedio je Grgu Dujmovića iz Splita sa 2:1 u setovima 3:6,6:4,6:2 i to nakon što je Dujmović vodio set i 4:1.

Bašić se istaknuo i rijetkim fair potezom kada je ispravio odluku suca i priznao poen protivniku za 1:4 u gemovima u drugom setu.

Uz sve brojne Nikoline ranije pobjede mora se reći da je pobjeda na Mastersu do sada njegov najvredniji uspjeh.