Rudari žale za drugim bodom

14. studenoga 2016.
965 Pregleda

Rukometaši Rudara u 7. kolu Premijer lige ugostili su na svom terenu vodeću ekipu prvenstva Poreč, koja je nakon 6 prvenstvenih kola na svom kontu imala maksimalnih 12 bodova. Rudari su odigrali odličnu utakmicu, ali malo sportske sreće i odličan vratar gostiju Moreno Car spriječili su ih da upišu drugu prvenstvenu pobjedu.

Od početka se vodila izjednačena borba da bi sredinom poluvremena gosti uspjeli naparaviti osjetniju prednost od 9:6, koju uspijevaju očuvati do kraja prvog poluvremena i rezultata 12:10. U nastavku Rudari ubrzo dostižu vodstvo gostiju i prvo vodstvo na utakmici imaju pri rezultatu 14:13. Domaći igraju odlično u obrani, a u napadu uspijevaju realizirati stvorene prilike pa u 47. minuti imaju vodstvo od 21:18. Odmah nakon postignutog 21 pogotka Rudari zarađuju isključenje od 2 minute što iskusni gosti koriste i izjednačuju na 21:21. No, domaći igrači uspijevaju doći do novog vodstva i u 53. minuti imaju 24:22 da bi gosti predvođeni fenomenalnim Carom napravili novi preokret i u 58. minuti došli do svog novog vodstva od 26:24.

Rudari u preostalom vremenu uspijevaju izjednačiti, a 18 sekundi prije kraja imaju napad za pobjedu. U preostalom vremenu dolaze do prigode za pogodak, ali posljednji šut Zvonka Đikića završava na vratnici za konačnih 26:26.

Rudarima je ovo bila najbolja utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva, ali su gosti pokazali zašto drže vrh Premijer lige. Osvojeni bod rukometašima iz Ruda daje podstrek za nova prvenstvena iskušenja, a svoju prigodu za novim bodovima potražit će u dolazećim utakmicama i s manje kvalitetnim protivnicima. Rudarima su na ruku išli i ostali rezultati jer ekipe iz donjeg doma Premijer lige na svojim terenima nisu uspjele iznenaditi favorizirane goste.

RUDAR: F. Cvetković; D. Banjedvorec; F. Skendrović; M. Štajnkler 2; S. Šujster 1; D. Trčak 3; H. Tojčić 5; T. Štajnkler; T. Brnas 1; J. Štajnkler 1; A. Trčak 3; L. Bumbak; E. Fresl 4; Z. Đikić 6 (4).

U sljedećem, 8. kolu, Rudari će u gostima igrati protiv još jedne momčadi s vrha ljestvice, sastava Dubrave.