Isključenja struje 4. i 5. lipnja (3. lipnja 2020. 18:26)
Samobor je lepi varoš – Stojdraga (3. lipnja 2020. 16:36)
Velik odaziv – hvala svima! (3. lipnja 2020. 13:50)
Radovi na samoborskim prometnicama (3. lipnja 2020. 13:01)
Kakva nas budućnost čeka? (3. lipnja 2020. 11:34)
Online edukacija za male iznajmljivače (2. lipnja 2020. 16:03)

Atraktivan biciklistički spektakl

13. lipnja 2016.
1.169 Pregleda

Jučer je bio dan biciklizma u našem gradu. Od ranih jutarnjih, pa do kasnih poslijepodnevnih sati središtem grada i šumskim dijelom Anindola odvijale su se brdsko-biciklističke utrke u organizaciji Brdsko-biciklističkog kluba Šišmiš. Bilo je to 23. izdanje međunarodne MTB utrke XCO Samobor 2016. UCI Class 1 sa starom i ciljem na glavnom samoborskom trgu. Po tome je Samobor jedinstven u ovom dijelu Europe jer samo samoborska utrka počinje i završava u samo središtu grada.

1 (1024 x 768)

13 (1024 x 683)

Utrka je i ove godine uvrštena u kalendar Svjetske biciklističke federacije i bodovala se za Kup Hrvatske i Kup Slovenije. Sve to bila je garancija jakog biciklističkog natjecanja koje je privuklo vozače iz svih dijelova Europe, a uz Hrvatsku, najviše ih je stiglo iz Slovenije. Jednu od najatraktivnijih staza u regiji tako je prošlo 300-injak biciklista, od kojih se mnogi iz godine u godinu vraćaju u Samobor.

12 (1024 x 682)

9 (1024 x 768)

Pobjednik glavne utrke od 7 krugova među muškarcima je Austrijanac Alexander Gehbauer s vremenom 1.42,52, dok je među ženama, nakon 5 krugova slavila Tina Perše iz Slovenije. Domaćin je, uz maksimalan trud i prepoznatljivo zalaganje, imao i natjecateljski pogon na stazi. Filip Turk je glavnu utrku dana završio na odličnom 10. mjestu između 36 biciklista, u vremenu 1.51,36.

5 (1024 x 768)

10 (1024 x 768)

U ranijim jutarnjim satima svoje su vožnje odradili početnici, kadeti, juniori, rekreativci i veterani. Mladi samoborski Šišmiš, Fran Bošnjak, zauzeo je u kategoriji mlađih kadeta do 14 godina izvrsno drugo mjesto, a Leon Šoić je u istoj konkurenciji bio deveti. Tea Jančinec je među kadetkinjama do 15 godina osvojila šesto mjesto, a Martin Kotarski kod mlađih juniora do 17 godina plasirao se na 20. mjesto. Larisa Bošnjak je bila četvrta u konkurenciji mlađih juniorki do 17 godina, a junior Leon Baždar nije, nažalost, završio utrku.

8 (1024 x 768)

14 (1024 x 683)

U poretku klubova BBK Šišmiš je peti, dok je prvo mjesto pripalo Biciklističkom klubu Maraton Kleider.